Левски постигна трудна победа с 1:0 като гост на Хебър в мач от 3-ия кръг в efbet Лига. Фабио Лима отбелза победния гол за гостите в 74-ата минута, четвърт час по-рано попадение на Ангел Бастунов за домакините бе отменено заради засада от систамата ВАР.

Левски започна по-активно двубоя. След разбъркване в наказателното поле на Хебър след корнер в 3-ата минута, топката достигна до Карлос Охене, който стреля от границата на наказателното поле, но над напречната греда на вратата, пазена от Петър Дебърлиев.

Джавад ел Джемили отипа удар от далечна дистанция в 11-ата минута, но Петър Дебърлиев се намеси и изби в корнер, от който не последва опасност пред вратата на Хебър.

Марин Петков бе изведен по левия фланг на нападението и сви топката за Патрик-Габриел Галчев, чийто удар от границата на наказателното поле премина над напречната греда в 15-ата минута.

Ел Джемили напредна през средата и шутира, но ударът бе блокиран в 21-ата минута. Халфът на Левски отново си върна притежание и комбинира с Марин Петков наляво, който стреля с първото си докосване, но покрай левия страничен стълб на вратата.

Фабио Лима получи топката по дясното крило и навлезе навътре, за да стреля с по-силния си ляв крак, но не намери очертанията на вратата в 30-ата минута.

Келиан ван дер Каап пробва рефлекса на Петър Дебърлиев с мощен удар от над 35 метра. Стражът на домакините обаче изби топката в 40-ата минута.

Левски продължи да бъде по-активен от своя опонент на старта на второто полувреме. Марин Петков излезе на стрелкова позиция в 50-ата минута, като опита удар в близкия ъгъл на вратата, но Петър Дебърлиев отрази, след което Стефан Цонков изчисти.

Атанас Кабов бе изведен по десния фланг на нападението в 58-ата минута, след което напредна и сви топката за Ангел Бастунов, който с удар от границата на наказателното поле прати топката в долния ляв ъгъл на вратата. След преразглеждане на ситуацията с ВАР, попадението не бе зачетено заради засада на Кабов.

Снимка 656030

Източник: startphoto.bg

Рикардиньо получи топката около границата на наказателното поле в 61-ата минута, но отново Петър Дебърлиев успя да отрази.

Патрик-Габриел Галчев центрира на втора греда в 69-ата минута, където Кристиан Димитров засече с глава, но Дебърлиев отрази. Рикардиньо, който беше паднал опита да направи добавка от легнало положение, но стражът на Хебър не се затрудни.

Ангел Бастунов получи топката на чиста позиция в наказателното поле на Левски, но този път не успя да намери очертанията на вратата на "сините" в 71-ата минута.

Левски поведе в резултата в 74-ата минута. Тогава Патрик Мислович комбинира с Фабио Лима, а бразилецът с удар от над 20 метра прати топката в сглобката между напречната греда и левия страничен стълб на вратата на Хебър.

Снимка 656027

След тази победа Левски вече има 44 точки в актива си, като продължава да бъде на 4-то място във временното класиране, докато Хебър е на 13-та позиция с 23.

Хебър - Левски 0:1 (Развой на срещата по минути)

Двубоят между двата тима започва в 17:30