Турнир: efbet Лига Стадион: "Витоша", с. Бистрица Зрители: 386
90+4′

КРАЙ НА МАЧА!

ФК ЦСКА 1948 победи Пирин с 1:0 в мач от efbet Лига

ФК ЦСКА 1948 надхитри Пирин в мач с две дузпи, отменен гол и няколко "подсказки" от ВАР

Бистрица се превръща в крепост за "червените" на Николай Киров

90+3′
Снимка 555717

90+3′

Официално предупреждение и за появилия се като резерва Бенгюзов.

90+2′

Жълтият цвят на картона ще види и Николай Бодуров.

89′

Жълт картон за Александър Дюлгеров.

88′

Венцислав Бенгюзов влиза в игра, за да замени Красимир Станоев.

87′

Ядосаният Станислав Манолев получава жълт картон.

86′

От другата страна на игрището също бе интересно. Смяната Карачанаков можеше да остави своя отпечатък в двубоя, ала мощният му изстрел мина малко над горната греда.

85′
Снимка 555731

81′

В 81-ата минута ФК ЦСКА 1948 имаше отличната възможност да "затвори" мача, но появилият се като резерва Ивайло Климентов стреля встрани от вратата.

78′
Снимка 555733

77′

Антон Карачанков се появява в игра вместо Станислав Костов.

76′

Марио Топузов се налага да напусне играта, а вместо него се появява роденият през 2002 година Богдан Костов.

70′

Техничарят Ивайло Климентов заменя вече уморилия се Ангел Бастунов.

68′

МАНОЛЕВ ПРОПУСКА ДУЗПА! Пирин имаше прекрасен шанс да изравни резултата в 68-ата минута. Лазар Марин удари без топка Станислав Манолев и главният арбитър прецени, че това е достатъчен довод за дузпа. С отговорната задача се зае потърпевшият, който непривично за сериозния си опит изпълни доста слабо, позволявайки на Даниел Наумов да се превърне в герой със своето спасяване.

67′

Лазар Марин прави дузпа в ущърба на своя тим. Заради това получава картон.

65′

Преслав Йорданов е надеждата за това Пирин да промени ролята си в този двубой. Той заменя Попев.

60′

Денислав Ангелов от редиците на ФК ЦСКА 1948 бива заменен от Валентин Йосков.

Снимка 555732

58′

Ангел Бастунов наруши правилата срещу Брахими.

53′
Снимка 555713

51′

Първи жълт картон за играч на домакините - Димитър Пиргов.

47′

АНГЕЛОВ! Второто полувреме можеше да затвърди възхода в представянето на ФК ЦСКА 1948. Малко след сигнала за подновяване на играта, бързакът Денислав Ангелов изскочи зад отбраната на "орлетата", като само навременните реакции на Хенгелман и Николай Бодуров някак си успяха да стопират младежкия национал от реализирането на попадение.

46′
Снимка 555716

45′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА!

Вижте как се промениха коефициентите на efbet след края на първата част.

45+4′

ПОЧИВКА!

45+3′

ГОООЛ ЗА ФК ЦСКА 1948!! ДУЗПА!! ЧОЧЕВ! Но и това не бе всичко от тази изненадващо интересна първа част. При последната си атака за полувремето, Ангел Бастунов получи подаване в наказателното поле на Пирин, а закъснелият Николай Бодуров буквално го изблъска на тревата заради непремерените си действия. Странно защо, но арбитърът Гинчев се нуждаеше от намесата на ВАР, за да потвърди логичното - дузпа за "червените". С отговорната задача се нагърби Ивайло Чочев, който хладнокръвно прати Хенгелман в обратния ъгъл за 1:0. Така националът на България се изравни по попадения с Жорди Кайседо от ЦСКА в класацията при голмайсторите.

43′

АНГЕЛОВ! Осъзнали споходилия ги късмет минути по-рано, домакините от ФК ЦСКА 1948 погледнаха идея по-смело към пиринската врата. В 43-ата минута плътен удар на Денислав Ангелов от опасна локация беше отразен с вещина от  Хенгелман.

38′

ВАР ОТМЕНИ ГОЛ НА ГОСТИТЕ! Късметът заобиколи благоевградчани и в 38-ата минута. Тогава Мохамед Брахими сложи край на пропуските си с красиво попадение, което падна след негово добро двойно подаване с Юлиян Попев. Радостта на легионера обаче бе доста кратка, тъй като преглеждане с ВАР доказа, че авторът на асистенцията се намира в положение на засада, пък макар и с много малко...

33′
Снимка 555714

29′

В 29-ата минута Александър Дюлгеров влезе по десния фланг, подаде към Костов, който обаче комично не успя да уцели топката. В ответната атака Бастунов стреля от дистанция, но изпрати своя изстрел в близост до дясната греда на Хенгелман.

23′

Светослав Дяков е третият футболист на Пирин, който получава жълт картон.

22′

БРАХИМИ! Слънчевият обед в полите на Витоша придоби облачни краски за Брахими от Пирин, който в 22-ата минута сътвори втория си голям пропуск от началото на двубоя. №7 технично намери пространство между "червената" защита, ала шутът му намери външната част на мрежата. Заради индивидуалната си игра, Мохамед беше напсуван от своите съотборници Слави Костов и Станислав Манолев.

Снимка 555710

21′

Мохамед Брахими получава официално предупреждение.

20′

СТРАННО СЪДИЙСКО РЕШЕНИE! Малкото фенове в Бистрица бяха озадачени от странно съдийско обсъждане в 20-ата минута. Мохамед Брахими демонстрира скоростна техника и влезе в наказателното поле, където коляното му се пресрещна с това на Пиргов. Ситуацията по-скоро приличаше на дузпа в полза на гостите, ала незнайно защо реферът Гинчев отсъди фаул за  домакините. Съдията отказа и консултация с ВАР... Всичко това вбеси до краен предел "орлетата" и представителите им в официалната ложа.

17′

Стилиян Николов получава първия жълт картон в мача.

8′

БРАХИМИ! Напълно заслужено, селекцията на Уорън Фийни можеше да поведе в 8-ата минута. Ветеранът Петър Занев се пусна по десния фланг, след което центрира много акуратно за Мохамед Брахими. Чуждестранната звезда на "орлетата" разочарова със своите действия, след като от няколко метра, прати топката с глава над горната греда.

Снимка 555711

3′

Домакините от ФК ЦСКА 1948 опитаха да вземат страха на своя опонент с начален натиск, но вместо това Пирин беше отборът, стигнал до първото голово положение. Станислав Костов намери пролука измежду отбраната на "червените", но ударът му не беше достатъчно опасен и точен.

1′

ВИЖТЕ ТУК КОЙ Е ФАВОРИТЪТ В МАЧА!

1′

98. Валентин Йосков 45. Христофор Хубчев

Отборите на ФК ЦСКА 1948 и Пирин се изправят един срещу друг в двубой от междинния 17-ти кръг на efbet Лига. Мачът стартира в 12:45 часа, а трите точки са от витално значение и за двете селекции, които се борят със зъби и нокти за своето оставане в елита.

ФК ЦСКА 1948 започна да показва наченки на излизане от кризата. Тимът записа впечатляващ успех с 2:0 над шампиона Лудогорец, но в следващия кръг ентусиазмът на "червените" бе укротен от Локомотив (София), като мачът помежду им завърши 2:2. Сега Николай Киров е поставил задача пред футболистите си да запишат три победи в оставащите три мача преди зимната пауза, а за целта първо трябва да се справят с Пирин днес.

Фийни впечатлен от ФК ЦСКА 1948

Похвали отбора

"Орлетата" обаче още помнят първия мач между двата тима в Благоевград, който те спечелиха с многозначителното 4:1.

Треньорът на домакините Николай Киров не може да разчита на двама важни играчи. Крум Стоянов е контузен, а Галин Иванов е наказан. В състава на Пирин ще отсъства контузеният Орлин Старокин.

Добрин Гьонов разкри колко е годишният бюджет на ФК ЦСКА 1948

Служителите в клуба били 90 на брой

Очакванията за доста интересен мач идват от факта, че ФК ЦСКА 1948 и Пирин са отборите, на чиито мачове падат най-много голове от началото на сезона. "Червените" вкараха попадение във всеки от досегашните си домакински мачове. "Орлетата" пък са отборът с най-лоша защита, като са с 30 допуснати гола, като са получили попадение във вратата си във всеки от досегашните си двубои.

Главен съдия на срещата е Георги Гинчев, с помощници Илиян Капарашев и Милен Арабаджиев. С ВАР ще се занимават Волен Чинков и Красимир Миланов. Делегат на БФС е Неделчо Михайлов, а работата на реферите зорко ще следи Йордан Иванов.