Женският национален отбор на България загуби и втората си среща от тазгодишното издание в Лигата на нациите. "Лъвиците" отстъпиха на Япония с 0:3 (13:25, 15:25, 15:25) в Анталия. В първия двубой нашите загубиха от Нидерландия.

Българките започнаха много трудно мача и японките поведоха набързо със 7:1. Опонентките на "лъвиците" не оставиха никаква възможност на нашите да се върнат и спечелиха първата част с 25:13.

Нашите момичета заиграха по-добре във втория гейм, но японките отново намериха възможност да натрупат аванс и те се възползваха - 19:11 за японския тим. До края на гейма българките спечелиха едва 4 точки и той завърши с 25:15.

В третия гейм България поведе с няколко точки, но допуснахме равенство при 8:8. При 11:11 азиатките спечелиха 6 поредни точки и резултата стана 17:11. В крайна сметка Япония затвори и тази част с 25:15, което означаваше, че печелят и двубоя.

Утре е третият мач на България в Лигата на нациите, който ще бъде срещу Италия от 20:00 часа.