ФК ЦСКА 1948 се поздрави с петата си победа от началото на сезона. Селекцията на Николай Киров лекичко се откъсна от групата на изпадащите, след като надхитри Пирин с 1:0 в двубой от междинния 17-ти кръг от еfbet Лига.

Стадион "Витоша" в Бистрица явно се превръща в крепост за "червените", които преди две седмици се справиха и с шампиона Лудогорец. В обичайния герой за домакините се превърна Ивайло Чочев, който беше точен от дузпа малко преди почивката.

Локомотив (Пловдив) и Черно море завършиха 1:1 в efbet Лига

Локо (Пловдив) и Черно море не се победиха в здрав мач с много нерви и две дузпи

Двата гола паднаха от дузпи

Пирин обаче трябва да съжалява, че не си тръгва с поне точка от срещата. Опитната селекция на Уорън Фийни сътвори два големи пропуска чрез Брахими, веднъж ВАР отмени попадение на крилото, а като за капак - един от лидерите Станислав Манолев, пропусна дузпа в 68-ата минута. Така благоевградчани остават на предпоследно място с 12 точки. ФК ЦСКА 1948 е десети с 18 пункта.

Снимка 555727

Домакините от ФК ЦСКА 1948 опитаха да вземат страха на своя опонент с начален натиск, но вместо това Пирин беше отборът, стигнал до първото голово положение. Станислав Костов намери пролука измежду отбраната на "червените", но ударът му не беше достатъчно опасен и точен.

Напълно заслужено, селекцията на Уорън Фийни можеше да поведе в 8-ата минута. Ветеранът Петър Занев се пусна по десния фланг, след което центрира много акуратно за Мохамед Брахими. Чуждестранната звезда на "орлетата" разочарова със своите действия, след като от няколко метра, прати топката с глава над горната греда.

Левски победи Царско село с 1:0 в efbet Лига

Левски с трудна победа над Царско село, Билал Бари пак вкара

Домакините с три греди

Малкото фенове в Бистрица бяха озадачени от странно съдийско обсъждане в 20-ата минута. Мохамед Брахими демонстрира скоростна техника и влезе в наказателното поле, където коляното му се пресрещна с това на Пиргов. Ситуацията по-скоро приличаше на дузпа в полза на гостите, ала незнайно защо реферът Гинчев отсъди фаул за домакините. Съдията отказа и консултация с ВАР... Всичко това вбеси до краен предел "орлетата" и представителите им в официалната ложа.

Слънчевият обед в полите на Витоша придоби облачни краски за Брахими от Пирин, който в 22-ата минута сътвори втория си голям пропуск от началото на двубоя. №7 технично намери пространство между "червената" защита, ала шутът му намери външната част на мрежата. Заради индивидуалната си игра, Мохамед беше напсуван от своите съотборници Слави Костов и Станислав Манолев.

В 29-ата минута Александър Дюлгеров влезе по десния фланг, подаде към Костов, който обаче комично не успя да уцели топката. В ответната атака Бастунов стреля от дистанция, но изпрати своя изстрел в близост до дясната греда на Хенгелман.

Снимка 555732

Късметът заобиколи благоевградчани и в 38-ата минута. Тогава Мохамед Брахими сложи край на пропуските си с красиво попадение, което падна след негово добро двойно подаване с Юлиян Попев. Радостта на легионера обаче бе доста кратка, тъй като преглеждане с ВАР доказа, че авторът на асистенцията се намира в положение на засада, пък макар и с много малко...

Осъзнали споходилия ги късмет минути по-рано, домакините от ФК ЦСКА 1948 погледнаха идея по-смело към пиринската врата. В 43-ата минута плътен удар на Денислав Ангелов, от опасна локация, беше отразен с вещина от Хенгелман.

Снимка 555733

Но и това не бе всичко от тази изненадващо интересна първа част. При последната си атака за полувремето, Ангел Бастунов получи подаване в наказателното поле на Пирин, а закъснелият Николай Бодуров буквално го изблъска на тревата заради непремерените си действия. Странно защо, но арбитърът Гинчев се нуждаеше от намесата на ВАР, за да потвърди логичното - дузпа за "червените". С отговорната задача се нагърби Ивайло Чочев, който хладнокръвно прати Хенгелман в обратния ъгъл за 1:0. Така националът на България се изравни по попадения с Жорди Кайседо от ЦСКА в класацията при голмайсторите.

Второто полувреме можеше да затвърди възхода в представянето на ФК ЦСКА 1948. Малко след сигнала за подновяване на играта, бързакът Денислав Ангелов изскочи зад отбраната на "орлетата", като само навременните реакции на Хенгелман и Николай Бодуров някак си успяха да стопират младежкия национал от реализирането на попадение.

Снимка 555728

Пирин имаше прекрасен шанс да изравни резултата в 68-ата минута. Лазар Марин удари без топка Станислав Манолев и главният арбитър прецени, че това е достатъчен довод за дузпа. С отговорната задача се зае потърпевшият, който непривично за сериозния си опит изпълни доста слабо, позволявайки на Даниел Наумов да се превърне в герой със своето спасяване.

В 81-ата минута ФК ЦСКА 1948 имаше отличната възможност да "затвори" мача, но появилият се като резерва Ивайло Климентов стреля встрани от вратата.

Снимка 555730

От другата страна на игрището също бе интересно. Смяната Карачанаков можеше да остави своя отпечатък в двубоя, ала мощният му изстрел мина малко над горната греда.

Снимка 555716

До края пиринци продължиха да пресират своя опонент, но така и не успяха да се спасят от загуба №11 в шампионата.

Берое победи Славия с 2:1 в efbet Лига

Берое се завърна в Топ 6, Камбуров този път "преподава" на славистите

Африканец също с решителен принос за успеха с 2:1

След няколко дни ФК ЦСКА 1948 има много тежко гостуване на Черно море. Пирин (Благоевград) ще има сериозно изпитание при домакинството си на ЦСКА.