ФК ЦСКА 1948 успя да победи Арда в първия мач от 21-ия кръг на efbet Лига. Столичани се наложиха с 1:0 на стадиона в Бистрица.

По този начин съставът на Тодор Янчев се реваншира за загубата в миналия кръг като гост на Ботев (Враца). Арда пък прекъсна отличната си серия след подновяването на шампионата.

До момента кърджалии имаха две победи и не бяха допускали гол. В днешния двубой от Арда първи откриха резултата, но след намесата на ВАР, попадението не бе зачетено заради засада. По-късно "червените" успяха да реализират чрез Хелитон.

Снимка 608087

Източник: startphoto.bg

В последните минути на редовното време, ФК ЦСКА 1948 остана с човек по-малко след втори жълт картон на Реян Даскалов.

ФК ЦСКА 1948 - Арда 1:0, (Развой на срещата по минути)

Силен вятър в столицата

Срещата започна с лек натиск на домакините. Головите положения обаче липсваха, за разлика от жълтите картони, които валяха през първата част. В първия половин час главният рефер Станислав Тодоров раздаде 5 жълти картона.

През втората част двата тима продължиха да се борят.

В 49-ата минута се стигна до доста спорна ситуация. Радослав Цонев центрира от пряк свободен удар, Алекс Петков спечели въздушното единоборство срещу Ангел Лясков и с глава разстреля мрежата на Наумов за 0:1. ВАР прегледа сиуацията за засада и след намесата на системата, стана ясно, че попадението няма да бъде зачетено заради много тънък офсайд при центрирането.

Снимка 608092

Домакините натиснаха и през 70-ата минута успяха да стигнат до попадение. При изпълнение на корнер от Русев, защитата на кърджалии изпусна Хелитон, който скочи високо и с глава насочи топката в мрежата за 1:0.

Снимка 608088

В 85-ата минута съдията Станислав Тодоров беше сигнализиран да прегледа евентуално нарушение на играча на домакините Реян Даскалов. Арбитърът обстойно прегледа ситуацията, след което реши да острани от игра халфа на домакините.

Снимка 608084

След този мач, ФК ЦСКА 1948 е на 3-ото място във временното класиране с 42 точки. Арда пък е 7-ми с 32 точки.