90+5′
Турнир: Европейски първенства Стадион: "Ред Бул Арена", гр. Лайпциг Зрители: 40 000
90+5′

КРАЙ НА МАЧА!

79′

Жокерът на Роналд Куман Вут Вегхорст заменя Мемфис Депай.

75′

Смени в Нидерландия. Йерди Шутен е заменен от Джой Веерман, а Джереми Фримпонг отстъпва мястото си на Лутсхарел Геертруда.

Снимка 670916

75′

Осман Дембеле напуска, за да влезе Кингсли Коман. Оливие Жиру пък заменя Маркюс Тюрам.

69′

Гол на Нидерландия е отменен поради засада! Шави Симонс за секунди хвърли в екстаз феновете на Нидерландия, след като с топовен снаряд препарира Майк Менян. Оказа се, че според асистентите на ВАР Дензъл Дъмфрис е закрил на видимостта на вратаря и попадението учудващо не беше признато. Повторението ясно показа, че футболистът на Интер изобщо не пречи на стража.

64′

Пропуск! Макар динамиката на играта да спадна драстично, "Петлите" в лицето на Антоан Гризман не се възползваха от най-добрата си възможност в днешния сблъсък. Нападателят на Атлетико (Мадрид) получи извеждащо подаване от Н'голо Канте, той обаче не вложи мощ в изпълнението си, позволявайки на Барт Вербрюген да го парира.

60′

Мегазвездата на Франция Килиан Мбапе чака да се появи в игра, въпреки счупения си нос.

Снимка 670917

50′

От началото на второто полувреме двата отбора подхождат по-предпазливо, без да предприемат излишни рискове.

45′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА!

45+1′

ПОЛУВРЕМЕ!

39′

Владеене на топката: Нидерландия: 39 %, Франция: 61 %.

31′

Йерди Шутен си изкара жълт картон.

26′
Снимка 670907

16′

Гакпо! За радост на неутралните привърженици двубоят до момента е белязан от интересни голови ситуации пред двете врати. В герой за Нидерландия за малко да се превърне Коди Гакпо, тъй като крилото напредна отляво, освободи си пространство за стрелба, след което принуди Майк Менян да се намесва.

Снимка 670905

12′

Каква възможност! "Петлите" се съвзеха от слабото си начало и в рамките на няколко минути пропуснаха великолепно положение. Антоан Гризман се отскубна от опеката на Ван Дайк и Де Врай, за да излезе очи в очи с Барт Вербрюген, ала нападателят не успя да нанесе удар, което позволи на играчите в оранжево да изчистят топката.

4′

Отговорът на Франция! Селекцията на Дидие Дешан не се сломи от силното начало на "лалетата" и моментално опита да изненада неприятно съперника си, когато звездата Антоан Гризман се озова на стрелкова позиция, оправи удар, който Барт Вербрюген спаси.

2′

Невероятен шанс за симовличните домакини! Двубоят стартира на високо темпо, като "лалетата" организираха първата опасна атака, при която фланговият играч Жереми Фримпонг надбяга отбраната на Франция, за да нанесе изстрел, избит от стража Майк Менян.

1′

26. Райън Гравенберх

Тази вечер Нидерландия и Франция ще се сблъскат в един от най-очакваните мачове от група "D" на Евро 2024. Срещата ще се проведе в Лайпциг на "Ред Бул Арена" от 22:00 часа. Антъни Тейлър е определен за арбитър на двубоя.

И двата тима стартираха с победи в турнира, провеждащ се в Германия. "Лалетата" обърнаха Полша за крайното 2:1, докато Франция взе минимален успех с 1:0 срещу Австрия. Сега и двата отбора гледат към следващата фаза на европейското първенство.

Голямата тема преди мача е контузията на Килиан Мбапе, чийто нос бе счупен в мача с Австрия. Въпреки това, звездата на френския тим е тренирал със съотборниците си вчера, а Дидие Дешан потвърди, че възстановяването му върви добре и е готов за мача.

Ще играе ли Мбапе срещу Нидерландия? Дешан даде подробности за състоянието на нападателя

Ето какво каза

Върджил Ван Дайк, капитанът на Нидерландия, коментира, че "дори без Мбапе, французите са много опасни в атака". "Трябва да сме функционални като отбор, за да попречим на Франция да отбележи гол", каза той. "Но имаме добра защита и очаквам с нетърпение мача. Трябва да сме сигурни, че сме напълно подготвени за този мач", добави защитникът.

Нидерландия и Франция се познават добре, като се срещнаха два пъти в квалификациите за Евро 2024 през миналата година. "Петлите" спечелиха и двата мача с общ резултат 6:1.

Очакваме зрелищен мач между двата отбора, решени да докажат, че са най-добрите в Европа. Не пропускайте да следите ТОПСПОРТ за всички най-горещи моменти от срещата!