Ботев (Враца) се пребори за мястото си в елита на България след драматичен успех над Марек на дузпи.

В герой за врачани се превърна Мартин Смоленски, който отбеляза гол в редовното време, както и решаващата дузпа, която подпечата статута на врачани в efbet лига.

Снимка 667406

Източник: startphoto.bg

Двата отбора сътвориха зрелище, съпътствано от греди, голове, червен картон и дузпи.

Врачани бяха близо да се възползват от груба грешка в редиците на гостите, когато в 16-та минута топката достигна до тарана Браян Переа, който отправи удар, спасен от вратаря Константин Костадинов.

Постепенно през първата част Ботев (Враца) натика Марек в неговата половина и на два пъти можеше да открие резултата. Първо при центриране от ъглов удар Меси стреля с глава, но Константин Костадинов изби в корнер. '

Снимка 667395

Последва ново подаване в наказателното поле, където играч зелено прати топката в напречната греда. В следващата атака отново гредата лиши врачани от попадение, тъй като Браян Мендоса от стрелкова позиция нацелия страничния стълб.

С оглед показаното до момента на терена, домакините закономерно поведоха в 49-та минута. Защитник на Марек изчисти нескоспосано топката, която се озова в Мартин Смоленски, с чието изпълнение екзалтира публиката на стадион "Христо Ботев.

Снимка 667391

В 58-та минута съставът от Дупница за малко да възстанови паритета, след като Александър Близнаков опита директно от ъглов удар да се разпише, ала топката рикошира в гредата.

Въпреки че възпитаниците на Христо Янев умело удържаха аванса си, в 83-та минута гостите от Дупница съумяха да наваксат пасива си. Десният краен бранител Браян Мендоса сбърка фатално, след което топката попадна в Александър Близнаков, а той с елегантно прехвърляне реализира за 1:1.

Дълбоко в добавеното време Ботев (Враца) пропиля чудесен шанс да осигури мястото си в efbet лига. Даниел Генов излезе на стрелкова позиция, за да нанесе изстрел в обсега на Константин Костадинов.

Снимка 667401

Двубоят навлезе в продължения, в които на няколко пъти играчите на Танчо Калпаков застрашиха вратата на Красимир Костов. В 110-та минута Марек остана с човек по-малко. Веселин Любомиров извърши безрасъдно нарушение и реферът Георги Кабаков не се поколеба да го изгони.

Минути преди края на сблъсъка стражът на Марек Костантин Костадинов се отчете с великолепни намеси, парирайки куп изстрели от страна на играчите на Ботев Враца.

Ботев (Враца) - Марек 1:1 (Развой на срещата по минути)