Арда обърна и победи Локомотив (Пловдив) с респектиращото 5:1 в двубой от 24-ия кръг на efbet Лига, игран на стадион "Арена Арда".

Кърджалии допуснаха попадение още в началото на срещата, след като Парвиз Умарбаев (2') съумя да преодолее бившия страж на "черно-белите" Мартин Луков. След това домакините дръпнаха след бързи голове на Александър Георгиев (25'), Тонислав Йорданов (29') и Петко Ганев (33'). През втората част Иван Тилев (66') също попадна сред голмайсторите за Арда, Светослав Ковачев (90') оформи крайния резултат. Като за капак на всичко, локомотивци останаха с човек по-малко на терена, след като Райън Бидунга получи червен картон.

Така кърджалии се изкачват до деветото място с 28 точки. Локомотив (Пловдив) пък е седми с 31, като остава на 2 зад Левски и Славия.

Арда - Локомотив (Пловдив): 5:1 (Развой на срещата по минути)

Вижте подробности

Двубоят започна по идеален начин за "черно-белите", след като Парвиз Умарбаев се разписа още във втората минута. След неразбирателство между Алекс Петков и Петко Ганев, топката стигна до халфа, който се оказа сам срещу Мартин Луков. Умарбаев прехвърли бившия страж на "смърфовете" и прати топката във вратата.

Бивш национал по джудо влиза в треньорския щаб на Локо (Пд)

Ще отговаря за физическата подготовка на "смърфовете"

Това не стресна домакините и те стигнаха до изравнително попадение в 22-ата минута. Светослав Ковачев преодоля противник и шутира, но ударът му бе отразен от Лукас Рейдър. Александър Георгиев се оказа на правилното място в правилното време и при добавката изравни.

Играчите на Арда стигнаха до обрата в 29-ата минута, благодарение на Тонислав Йорданов. Отлична контра на домакините завърши с центриране на Георгиев към нападателя, който с глава насочи топката във вратата - 2:1.

Луков: Избрах Арда пред 2-3 оферти от чужбина

"Предпочетох да изчакам за нещо по-добро"

В 33-ата минута Петко Ганев също се разписа. Топката стигна до защитника след разбъркване в наказателното поле при центриране от ъглов удар. От непосредствена близост, защитникът опъна мрежата на Лукас Рейдър. Така първото полувреме завърши без повече голове.

В 57-ата минута локомотивци останаха с човек по-малко на терена, след като Райън Бидунга получи червен картон.

В 66-ата минута Иван Тилев направи резултата 4:1. Александър Георгиев стреля мощно от малък ъгъл, Рейдър не се намеси добре и Светослав Ковачев отне топката. Той я подаде към Иван Тилев, който бе оставен сам на празна врата.

В края на мача Светослав Ковачев също влезе в списък на голмайсторите. Георги Атанасов центрира хубаво към футболиста, който овладя и от непосредствена близост преодоля Лукас Рейдър.