Арда надви Ботев (Пловдив) с 2:0 като гост в двубой, игран на  в мач от четвъртия кръг на efbet Лига, който се играе на стадион "Христо Ботев" стадион "Христо Ботев". Умар Сако и Станислав Иванов отбелязаха на два пъти през първата част, което се оказа достатъчно за успеха на кърджалийци.

Така "жълто-черните" са на 14-то място с 2 точки, докато гостите са 8-ми с 4 пункта.

Играчите на Станислав Генчев очаквано изглеждаха по-мотивирани предвид домакинския фактор и можеха рано да излязат напред в резултата. Халфът Янис Карабельов с техничен изстрел от границата на наказателното принуди стража на кърджалийци Анатолий Господинов да прави спасяване.

Снимка 628822

Източник: startphoto.bg

До 40-та минута двубоят беше равностоен, но гостите от Кърджали сломиха своя съперник с попадение от ъглов удар. Халфът Радослав Цонев центрира в наказателното поле, където снажният защитник Умар Сако надскочи отбраната на "канарчетата", за да разпечта вратата на Даниел Кайзер.

Кърджалийци тотално съкрушиха "жълто-черните", тъй като в рамките на две минути удвоиха аванса си. Полузащитникът Станислав Иванов овладя подаване на тъча, устреми се напред, навлезе в наказателното поле, където с лекота финтира отбраната на тима от Пловдив, рaзписвайки се за 2:0.

Снимка 628820

"Канарчетата" стартираха по-настоятелно второто полувреме. В 48-та минута Точукву Ннади реши да обстрелва вратата на гостите, ала Анатолий Господинов съумя да парира силния му удар.

Възпитаниците на Александър Тунчев пропуснаха страхотна възможност да решат мача още в 60-та минута. Влезлият в игра Деян Лозев получи топката на левия фланг, превзе пространството пред себе си и отправи удар, преминал покрай гредата. В 94-та минута домакините останахa с човек по-малко след червен картон на Антонио Перейра.

Ботев (Пловдив) - Арда 0:2 (Развой на срещата по минути)