66′

Фаустас Степонавичус заема мястото на Уме Емануел.

Снимка 628820

60′

Възможност за Арда! Възпитаниците на Александър Тунчев пропуснаха да решат мача още в 60-та минута. Влезлият в игра Деян Лозев получи топката на левия фланг, превзе пространството пред себе си и отправи удар, преминал покрай гредата.

57′

Преслав Боруков е официално предупреден.

49′

Жълт картон за Антонио Перейра.

48′

Шанс за Ботев! "Канарчетата" стартираха по-настоятелно второто полувреме. Точукву Ннади реши да обстрелва вратата на гостите, ала Анатолий Господинов съумя да парира силния му удар.

46′

Николай Минков е заменен от Роеи Херман.

46′

Красиан Колев е заменен от Константинос Балоянис.

46′

Ебенезер Окезие отстъпва мястото си на Деян Лозев.

45′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА!

45+5′

КРАЙ НА ПОЛУВРЕМЕТО!

42′

ГООЛ ЗА АРДА! Кърджалийци тотално съкрушиха "жълто–черните", тъй като в рамките на две минути удвоиха аванса си. Полузащитникът Станислав Иванов овладя подаване на тъча, устреми се напред, навлезе в наказателното поле, където с лекота финтира отбраната на тима от Пловдив, рaзписвайки се за 2:0.

39′

ГООЛ ЗА АРДА! Към момента двубоят бе равностоен, но гостите от Кърджали сломиха своя съперник с попадение от ъглов удар. Халфът Радослав Цонев центрира в наказателното поле, където снажният защитник Умар Сако надскочи отбраната на "канарчетата", за да разпечта вратата на Даниел Кайзер.

37′

Иван Тилев се контузи и е заменен от Иван Коконов.

25′
Снимка 628822

15′

Владеене на топката: Ботев Пловдив: 56%, Арда: 44%.

4′

Играчите на Станислав Генчев очаквано изглеждат по-мотивирани предвид домакинския фактор и oще в първите минути можеха да излязат напред в резултата. Халфът Янис Карабельов с техничен изстрел от границата на наказателното принуди стража на кърджалийци Анатолий Господинов да прави спасяване.

1′

НАЧАЛО НА МАЧА!

92. Даниел Кайзер (в) 1. Анатолий Господинов (в)
Станислав Генчев Александър Тунчев
1. Хидайет Ханкич (в) 23. Месут Юсуф (в)
38. Константинос Балогианис 77.Илия Юруков

Отборът на Ботев (Пловдив) посреща Арда днес от 21,15 часа в двубой от четвъртия кръг на efbet Лига и ще търси първа победа на "Колежа" след завръщането си на обновения стадион.

От 28 април 2023 година насам пловдивчани записаха пет загуби и едно равенство на собствената арена, а головата разлика е 1:11. Днес момчетата на треньора Станислав Генчев ще се опитат да развалят тази черна серия, а съперникът е дразнител, тъй като Арда разгроми Ботев с 3:0 в последния мач помежду им в плейофите.

Трима юноши се включиха в тренировката на Ботев (Пловдив)

И двата отбора започнаха неубедително новия сезон и се намират на незавидни позиции. "Канарчетата" заемат 13-о място във временното класиране, а кърджалийци са едно по-надолу. "Жълто-черните" имат две спечелени точки от три срещи, докато отборът на Александър Тунчев записа едно равенство и една загуба през настоящата кампания. Арда е с мач по-малко, тъй като двубоят срещу ФК ЦСКА 1948 миналия уикенд бе отложен заради участието на "червените" в евротурнирите.

Станислав Генчев и Александър Тунчев нямат сериозни кадрови проблеми с контузени или наказани играчи, така че се очаква да заложат на най-доброто, с което разполагат, в търсене на първа шампионатна победа през този сезон.