Арда победи Локомотив (София) в първия мач от 5-ия кръг на efbet Лига. Кърджалии се наложиха у дома с 1:0. Съставът на Александър Тунчев владееше инициативата и заслужено се поздрави с трите точки. Единственото попадение стана дело на Лъчезар Котев през първото полувреме.

Снимка 629594

Източник: startphoto.bg

Срещата започна с натиск на домакините. В 5-ата минута Тунагара излъга защитата на "железничарите", изскочи на стрелкова позиция и опита удар от малък ъгъл, но неточен. След силното начало, кърджалии успяха да поведат в 20-ата минута. Станислав Иванов върна отдясно назад, Цонев хитро я пропусна и тя стигна до Лъчезар Котев, който пред наказателното поле разпечата вратата на Любенов за 1:0.

До края на полувремето, домакините продължиха с натиска си, но ново попадение така и не падна.

През втората част темпото на игра видимо падна, а многобройните нарушения още повече накъсаха срещата.

Снимка 629591

В 50-ата минута Тунгара падна получи контузия, след като падна, но тя не се оказа сериозна и той продължи мача.

Локомотив стигна до най-чистото си положение в 71-вата минута, когато резервата Митков стреля от границата на наказателното поле над вратата.

В края на мача тимът на Арда имаше претенции за дузпа за нарушение срещу резервата Илия Юруков в наказателното поле. "Железничарите" завършиха мача с човек по-малко, след като за втори жълт картон бе отстранен Лука Иванов.

В 84-ата минута Локомотив остана с човек по-малко след като Лука Иванов бе изгонен след втори жълт картон. В добавеното време Коконов бе близо да сложи край на интригата след като засече с глава центриране на Митев, но топката мина встрани.

Снимка 629590

В следващия кръг Арда гостува на Локомотив (София), а Локомотив (София) приема Хебър.