Локомотив (София) даде сериозна заявка за атака на елита в българския футбол, след като "железничарите" спечелиха с 3:2 гостуването си на Поморие. Срещата се игра в Бургас и предложи доста зрелищни моменти, тъй като столичани губеха с 2:1 петнайсетина минути до края на мача.

Домакините, водени от новия си треньор Веселин Бранимиров, поведоха още в 6-ата минута след точно изпълнена дузпа от Любо Божинов. Локомотив отговори с изравнително попадение на Мартин Станкев в 27-ата минута, но в края на полувремето отново Божинов и слаба намеса на вратаря на гостите направиха резултата 2:1 за Поморие.

Кулминацията дойде в последния четвърт час на срещата. В 75-ата минута Виячки с глава изравни, а десетина минути по-късно пълният обрат настана с гол на Иво Иванов.

С победата Локомотив (София) събра 22 точки, с една по-малко от временния лидер във Втора лига - Ботев (Враца).