Водещата българска спринтьорка Тезджан Наимова зае осмо място на 200 метра при жените в първия турнир по лека атлетика от веригата "Златната лига" в Берлин.
Възпитаничката на Стойко Цонов финишира осма с резултат от 23,44 секунди при попътен вятър от 0,7 м/с. Победителка стана Шарън Симпсън (Ямайка) с 22,43 секунди, следвана от Юлия Гушчина (Русия) - 22,58 секунди и Керън Стюърт
(Ямайка) - 22,58 секунди.

Следват: Мюрие Юрти (Франция) - 22,73; Ким Геверт (Белгия) - 22,77; Деби Фъргюсън (Бахама) - 22,96 и Стефани Дърст (САЩ) - 23,07 секунди.

"Бягането като цяло бе много силно. Доволен съм от представянето на Тезджан, защото не усети никаква болка на контузеното място, заяви от Берлин треньорът на лекоатлетката Стойко Цонов. - Миналата година започнахме силно сезона, но накрая
не завършихме по най-добрия начин. Надявам се сега да е обратното."