Щутгарт постигна безбролемна победа срещу Унион (Берлин) с 2:0 у дома в първа среща от 25-ия кръг на Бундеслигата.

"Швабите" поведоха в резултаат в 19-ата минута, когато Атакан Каразор намери с прецизно извеждащо подаване Серу Гираси, който отправи неспасяем удар към долния десен ъгъл от границата на наказателното поле - 1:0.

В 65-ата минута се стигна до ново изящно попадение на сметката на домакините. Крис Фюрих намери топката с невероятна сила и плътност от около 15 метра, насочи я към горния ляв ъгъл и покачи на 2:0 в полза на Щутгарт.

Четири минути по-късно интригата в срещата тотално приключи, след като Унион (Берлин) остана с човек по-малко. Андраш Шафер си изкара глупав директен червен картон, с който остави отбора си с 10 души и така предреши изхода на мача.

По този начин швабите събраха 53 точки на третото място във временното класиране и се приближиха само на 1 зад втория Байерн (Мюнхен). Столичани пък са 14-и с 25 точки.