ЦСКА направи много важна крачка към участие в Лига Европа след като победи директния конкурент Славия с 3:1 като гост. Това е първа загуба за "белите" на стадиона в столичния квартал "Овча купел" от август 2009г.

Гостите наложиха тоталното си превъзходство още от първия съдийски сигнал на главния арбитър Христо Ристосков. Именно Ристосков стана главно действащо лице на терена след като отсъди много спорна дузпа за "армейците" в 24-ата минута на срещата за фаул срещу Гранден. Потърпевшият застана зад топката и не сгреши от бялата точка за 1:0. В 27-ата минута капитана Тодор Янчев пропусна да успокои "червените" фенове след като ударът му от далеч беше париран от блестящия за пореден път Мболи.

На почивката старши треньорът на Славия Велислав Вуцов направи няколко тактически промени и отборът му стоеше по-добре на терена през първите минути. В 49-ата минута резервата Николай Вълев пропусна да изравни резултата след като ударът му от трудна позиция премина над вратата на Караджов. 4 минути по-късно обаче Спас Делев не пропусна и се възползва от възможността да покачи на 2:0. Той беше изведен на добра позиция от ляво, ударът му към врата рикошира в крака на Ренет и излъга Мболи.

Всичките надежди на Славия бяха разбити в 66-ата минута. Тогава Гранден получи топката в наказателното поле, залъга защитник и пусна към Тошко Янчев, който безпроблемно направи преднината на "армейците" класическа. Футболистите от "Овча купел" все пак стигнаха до гол в 69-ата минута, когато Попара изпълни фаул, а неубедителният Караджов пропусна топката във вратата. До края на срещата славистите наложиха още по-силен натиск, но не успяха да стигнат до повече попадения.