Цветана Пиронкова приключи участието си на олимпийските игри след загуба във втория кръг от Доминика Цибулкова (Словакия) с 2:6, 2:6. Българката не оказа сериозна съпротива и загуби мача от 16-ата в схемата за час и 24 минути. Пиронкова взе първия гейм в мача, но след това последваха пет поредни гейма за Цибулкова, която затвори първия сет с 6:2 за 41 минути.

Във втория сет словачката поведе с 3:0, но в четвъртия гейм Пиронкова направи пробив, а веднага след това спечели и подаването си и намали на 2:3. Следващите три гейма обаче отново бяха в полза на Цибулкова, която спечели и втория сет с 6:2.

Пиронкова реализира само две печеливши топки срещу 25 за съперничката си. Доминика Цибулкова, 19-годишна, е 19-а в световната ранглиста. Тя е една от неудобните съпернички за Пиронкова и от три срещи словашката тенисистка има три победи.

В следващия кръг Цибулкова ще срещне победителката от срещата между новата номер 1 при жените Йелена Янкович (Сърбия) и Альона Бондаренко (Украйна).