Отборите на Фиорентина и Наполи завършиха наравно 2:2 в среща от 37-ия кръг на Серия "А". Така "Ла Виола" събра 54 точки на осмото място, последното даващо право на участие в Европа. Партенопеите са девети с 52 и при загуба губеха шансове за място в Лигата на конференциите.

Наполи излезе напред в резултата в осмата минута. Матео Политано центрира прецизно от ъглов удар към Амир Рахмани, който изстреля топката силно с глава и я прати в долния десен ъгъл за 0:1.

В 40-ата минута домакините от Флоренция стигнаха до изравнително попадение. Кристиано Бираги стреля директно от пряк свободен удар и с помощта на гредата се разписа за 1:1. Две минути след това М"Бала Нзола наказа грешка в защитата и отбеляза за 2:1 в полза на Фиорентина.

В 57-ата минута Наполи успя да изравни резултата с втори гол директно от пряк свободен удар в мача. С изпълнението му се нагърби Хвича Кварацхелия, който прехвърли стената и не остави шансове на вратаря с удар в горния десен ъгъл - 2:2.

До края на срещата Наполи бе по-опасният тим, като имаше няколко положения, най-вече чрез Матео Политано, но не успя да отбележи решаващ трети гол, с който да стигне до трите точки и така двата тима завършиха наравно 2:2.

Така "виолетовите" са на осмото място в класирането, което е последното даващо право на участие в Европа, с 54 точки. "Партенопеите" пък заемат са девети с 52, като запазиха минимални шансове да се преборят за място в Лигата на конференциите.

Фиорентина - Монца 2:1 в мач от Серия "А"