ЦСКА започна с победа участието си в квалификационния турнир за купата на ЦЕВ. Волейболистите, водени от треньора Александър Попов, победиха Цървена Звезда с 3:1 (-22, 20, 23, 23). Срещата се игра пред 1000 зрители в столичната зала "Универсиада". Агитката на ЦСКА пък издигна надпис в подкрепа на осъдените на смърт български медицински сестри в Либия.

"Армейците" започнаха мача сковано и загубиха първия гейм с 22:25. След това обаче българите започнаха да играят много по-добре и с мощни атаки на Иван Колев спечелиха втората част с 25:20.

Нещата се повториха и в третия гейм. Вторият разпределител на националния отбор Иван Зарев успяваше да остави без блокада атаката на "червените", които взеха частта с 25:23.
Най-напрегнат бе последния гейм, когато мачът вървеше точка за точка.

ЦСКА обаче показа повече самочувствие и го спечели с 25:23. Това бе първи мач на "армейците" в Европа от 2003 г., когато участваха в турнира за купата на Европа.
"Радвам се, че успяхме да победим. Това ще вдъхне увереност у момчетата за следващия мач", каза Попов.

В другия мач от квалификационния турнир Пзу Азс Олщин (Пол) победи Истанбул (Тур), 3:1 (21, 16, -24, 22). Утре ЦСКА излиза срещу тима от южната ни съседка. Срещата е от 17,30 ч. и ще бъде предавана пряко по БНТ.

ЦСКА: Ненчев 5, Мирчев 17, Колев 17, Нонков 12, Аначков 6, Зарев 2, Пеев-либеро (В. Иванов 5, Бонев 0)

ЦЪРВЕНА ЗВЕЗДА: Станкович 13, Матиешевич 4, Терзич 13, Докич 25, Рашич 5, Биелца 13, Майсторович-либеро (Николич 1)