Вече 50 години отборът на Пирин не е побеждавал ЦСКА в столицата! Балансът е 24 победи за "армейците" и 6 равенства в 30 мача.

Най-често срещаните резултати в София между двата съперника са: 3:0 и 2:0 - 5 пъти, 4:1, 1:0 и 1:1 - 4 пъти

Две са най-изразителните победи на "червените" с 4:0: на 28 октомври 1973 година и на 22 октомври 1977 година.

Най-много голове (5) за ЦСКА е отбелязал Г. Славков-Бенкса. Следват: с 4 - Б. Колев, 3 - Ст. Младенов, Л. Танев и Хр. Стоичков.

За Пирин най-резултатен в София с 2 гола е Й. Боздански

Четирима чужденци са вкарвали за "червените%" - Б. Бабунски, Ж. Кайседо, Д. Назон и Бр. Морено.

Двама чужденци са вкарали голове за Пирин - С. Тодоровски и З. Златковски.

Автори на най-бързите голове (във 2-ата минута) са Ив. Киров и Д. Саидходжа от ЦСКА.

В последната минута са реализирани 2 гола - от състезателя на Пирин Н. Петрунов и М. Ангелов от ЦСКА, пише "Тема Спорт".