Манчестър Сити завърши груповата фаза в Шампионска лига с победа с 3:2 над Цървена звезда като гост на стадион "Райко Митич" в Белград.

Пеп Гуардиола заложи на експериментален състав, като бе направил множество промени с оглед натоварения график на "гражданите", а младоците, получили шанс от каталунския специалист, му се отблагодариха подобаващо. Мика Хамилтън и Оскар Боб се разписаха за актуалния носител на Шампионската лига, а Калвин Филипс реализира третото попадение от дузпа.

Гостите от Манчестър поведоха в резултата в 19-ата минута, когато дебютантът Мика Хамилтън завърши самостоятелния се рейд с красив техничен изстрел под напречната греда за 0:1.

В 27-ата минута Цървена звезда можеше да изравни, но Коста Неделкович прати топката на сантиметри над вратата, пазена от Щефан Ортега.

В края на първата част Оскар Боб бе на добра позиция в наказателното поле, но пасът към него бе прекален силен и 20-годишният норвежец не успя да достигне до топката.

Второто полувреме започна с шанс за Цървена звезда. В 51-ата минута Шериф Ндиайе засече центриране в наказателното поле, но Щефан Ортега показа рефлекс и отрази удара му.

В 62-ата минута и друг от младоците на Ман Сити се разписа. Оскар Боб направи страхотен пробив, който завърши с удар в долния ляв ъгъл и топката в мрежата на Омри Глазер за 0:2.

Осем минути по-късно сърбите можеха да върнат един гол, но ударът на Йован Миятович се спря в левия страничен стълб.

Ман Сити излезе от група G с пълен актив от точки, а вторият класирал се тим от тази група е РБ Лайпциг.

В 76-ата минута домакините все пак стигнаха до попадение, а негов автор бе Ин-Бон Хванг. След попадението феновете на Цървена звезда се мобилизираха и създадоха още по-наелектрезираща атмосфера.

Шест минути преди края на редовното време Мика Хамилтън бе съборен в наказателното поле, а с изпълнението на последвалата дузпа се зае Калвин Филипс, който прати вратаря в другия ъгъл за 1:3.

В 88-ата минута Миятович нацели страничния стълб, но след това бе маркирана и засада.

В първите секунди на добавеното време домакините вкараха втори гол. След центриране от корнер Александър Катай елегантно с глава засече топката във вратата на Ортега.

В другия двубой от групата РБ Лайпциг победи с 2:1 у дома швейцарския шампион Йънг Бойс. И трите попадения паднаха през  втората част в рамките на няколко минути.

Бенджамин Шешко откри за домакините в 51-ата минута, а само две след това Ебрима Коли изравни резултата на "Ред Бул Арена". В 56-ата минута Емил Форсберг отново даде преднина на РБ Лайпциг, която германският тим запази до края на срещата.

Манчестър Сити победи Лутън с 2:1 в мач от Висшата лига