Левски Сиконко постигна втора победа при гостуването на Черно море БАСК във Варна. След като вчера надиграха домакините с 3:2 гейма, днес "сините" спечелиха с 3:1 гейма.

Треньорът на Левски Мартин Савов започна със същата стартова шестица както във вчерашния мач, докато в Черно море бяха направени две промени. На мястото на Илия Филипов двубоят започнаха Димитров и Тодоров.

В началото на мача нито един от отборите не успя да вземе по-голям аванс от 2 точки. Резултатът бе изравняван 8 пъти.

Второто техническо прекъсване в първия гейм дойде в резултат 16:14 за домакините.

Отличната игра на волейболистите на Черно море на блокадата позволи на домакините да натрупат преднина от 6-7 точки, в резултат на което спечелиха гейма.

Гостите започнаха много убедително втората част и набързо поведоха с 5 точки. При първото техническо прекъсване резултатът бе 8:3 за Левски Сиконко. Домакините се разиграха и успяха до второто техническо прекъсване да стопят преднината на гостите до 2 точки - 14:16.

В третият гейм отново поведе отборът на Левски Сиконко, но не успя да се откъсне с голяма преднина пред Черно море БАСК. До второто техническо прекъсване, обаче гостите увеличиха аванса си над 5 точки - 11:16. Три спорни отсъждания на съдията наклониха везните в полза на Левски Сиконко и те спечелиха гейма.

Черно море БАСК - Левски Сиконко - 1:3 (25:17, 22:25, 14:25, 23:25)