Волейболистите на ЦСКА спечелиха 27-ата си титла след 3:0 (23, 17, 16) над Лукойл Нефтохимик в Бургас. Така тимът на Сашо Попов спечели серията с 3-1 победи.

ЦСКА също, както във вчерашния мач, дръпна от началото и пъддържаше разлика от две точки. Нй-вече благодарение на Мейо гостите поведоха с 13:10, но тогава настъпи срив и бургазлии успяха да изравнят на 13:13. Все пак тимът на Сашо Попов се оттегли за втората техническа пауза при 16:15 в негова полза. После столичани пак дръпнаха и пак допуснаха изравняване - 21:21.

"Червените" обаче докараха нещата до 24:21 и тогава започна нова драма за тях. Подопечните на Сашо Попов пропиляха два геймбола и домакините намалиха на 23:24. Все пак левичарят Бойко Бонев спести инфаркти на пейката с точка за 25:23.

Определеният за първи съдия Борислав Поборников първо отказа наряда заради служебни ангажименти. Явно обаче шефовете му са решили да не пръскат подозреня и Поборников пристигна в Бургас, за да се качи на стола.

Във втория гейм домакините поведоха със 7:5, но пропуснаха да поведат с 3 точки разлика, отказани от блока на Бонев. Все пак отборът на Северин Димитров се оттегли на първата техническа почивка с 8:6.

Разликата набъбна на четири точки - 11:7. Тогава обаче настъпи необясним спад в играта на Лукойл и "армейците" изравниха на 13:13. Нещата станаха още по-лоши за бургазлии - 14:16. "Червените" стигнаха до 25:17 след ужасяващо посрещане и "вересии" на Лукойл в атака.

В третия гейм "червените" и главно Мейо проведоха наказателна акция и поведоха последователно с 13:6, 15:9, 19:11 и 20:12. Тогава дойде импулсът на домакините, които намалиха на 15:20. ЦСКА обаче спокойно стигна до 23:15 и съответно до 25:16.

Лукойл Нефтохимик: Станев, Христов 6, А. Николов 7, Пенев 13, Н. Николов 6, Самунев 5, Василев - либеро (Кадънков 2)
ЦСКА: Зарев 5, Мейо 22, Св. Иванов 5, Ненчев 3, Бонев 10, Колев 9, Салпаров - либеро

Съдии: Борислав Поборников, Константин Тюфекчиев