Белгийски квалификанти отстраниха още в първия кръг на тенис турнира за мъже от сериите "Мастърс" в Монте Карло с награден фонд 2 270 000 евро французина Фабрис Санторо и германеца Томи Хаас.

35-годишният Санторо, който е №47 в света, бе победен от 25-годишния Кристоф Влиген (№97 в ранглистата) със 7:6 (4), 6:1. Мачът продължи час и 41 минути. Влиген направи 7 аса срещу само един за Санторо. Французинът направи 3 двойни грешки срещу две за съперника му. Белгиецът регистрира 71% първи сервис срещу 55% за Санторо.

Оливие Рошюс, който е №78 в света, престоя на корта за мача си срещу германеца Томи Хаас 49 минути за 6:1, 3:0 и отказване на Хаас заради контузия.

№13 в схемата Хуан Карлос Фереро от Испания имаше доста проблеми в първия сет срещу французина Мишел Лодра, като загуби частта със 6:7(5). След това обаче испанецът взе следващите два сета с по 6:1 и се класира за втория кръг.

Хърватинът Марио Анчич победи чешкият квалификант Иво Минар с 6:3, 6:4.

Шотландецът Анди Мъри също е във втория кръг след успех над испанеца Фелисиано Лопес със 7:6(5), 6:4. Мачът продължи час и 33 минути.