С Жирона шега на бива! Ако до тази вечер, мнозина смятаха, че скромният каталунски клуб е временно явление, което постепенно ще бъде развенчано. То в неделната вечер селекцията на Мичел се легитимира пред световната футболна общественост с гръмката си победа като гост над Барселона с 4:2.

Кристиан Стуани и компания напълно заслужиха трите си точки, благодарение на които еднолично излязоха на върха в Ла Лига с 41 точки. Направилият реми с Бетис - Реал (Мадрид), вече е втори с два пункта по-малко. Барселона пък се свлече до четвъртата позиция с едва 34. А това ще доведе до солидна доза критики по адрес "блаугранас".

Прекратиха мача Гранада - Атлетик Билбао заради смъртта на фен!

Трагичен инцидент беляза мача

Жирона поведе в 12-ата минута чрез украинския си централен нападател Артьом Добвик. Таранът получи задължаващо подаване от сънародника си Циганков и смълча трибуните на "Луи Компани".

Снимка 645563

Барса бързо намери сили да се върне в мача и в 18-ата паритетът бе възстановен от Левандовски. Полякът беше най-добре позициониран при корнер и се разписа с глава.

Мнозина си мислеха, че срещата върви към реми на почивката, но малко преди обявяването ѝ Жирона отново поведе. Гутиерес получи прекалено голямо пространство, за да напредне с топка в крака и малко зад границата на наказателното поле не остави никакъв шанс на Иняки Пеня.

След паузата Барселона натисна своя съперник и два големи пропуска направи Илкай Гюндоган. Всичко това отвори сериозни пробойни в защитата на домакините, които фатално се пропукаха в 80-ата минута. Резервите Стуани и Валери наказаха закъснели действия на Араухо и Кунде, за да могат да празнуват неспирно след чудесното завършване на гореспоменатия Валери.

За определен период от време Барса беше в амок и без малко нещата не стигнаха до 1:4 след пропуски на Мартинес и Джон Солис.

В първата минута от продълженията Илкай Гюндоган се реабилитира за пропуските си с красив гол за 2:3. Германският национал получи топката с гръб към вратата, за да може да я запрати в горния ляв ъгъл на Газанига чрез елегантно завъртане.

Снимка 645564

Развоят на събитията принуди Барселона да се впусне в атака, но вместо да намери, получи нов, този път съкрушителен гол в своята мрежа. Савио отправи чудесно центриране към Стуани на далечната греда, а за уругвайския ветеран остана удоволствието да види как прави за смях шампиона на Испания за крайното 2:4.

Бетис - Реал (Мадрид) 1:1 в мач от Ла Лига