Шави Ернандес се сбогува с Барселона с победа с 2:1 при гостуването на Севиля на "Рамон Санчес Писхуан" в мач от последния 38-и кръг на Ла Лига. Това бе и последният мач на Кике Санчес Флорес начело на Севиля.

Барселона поведе в резултата в 15-ата минута, когато Жоао Кансело намери с перфектен пас Роберт Левандовски в наказателното поле на Севиля, а полякът успя технично отблизо да вкара топката във вратата на Орян Ниланд.

Хетафе - Майорка 1:2 в мач от Ла Лига

Майорка шокира Хетафе с обрат в последните минути

Драматичен финал на сезона и за двата тима

Севиля успя да изравни резултата в 31-ата минута. Бубакари Сумаре пусна отличен извеждащ към Юсеф Ен-Несири, който бе изпусна от Иниго Мартинес, останал сам очи в очи срещу Марк-Андре тер Стеген вкара за 1:1.

Барселона поведе с 2:1 в 59-ата минута. Фермин Лопес с удар от границата на наказателното поле между двама играч на Севиля вкара топката в долния десен ъгъл на Ниланд.

Адриа Педроса отправи много хубав удар насочен към горния ляв ъгъл на вратата на Тер Стеген в 73-ата минута, но германският страж на Барселона направи впечатляващо спасяване.

Минута по-късно след удар на Ен-Несири топката срещна десния страничен стълб на вратата на Тер Стеген.

В 75-ата минута Илкай Гюндоган подаде към Феран Торес в наказателното поле на Севиля, а той пусна към Жул Кунде, но французинът пропусна да вкара на празна врата.

Мариано Диас отправи коварен удар в 82-ата минута, но Тер Стеген спаси.

Жул Кунде имаше не лоша възможност в 89-ата минута, но стреля неточно встрани от десния страничен стълб на вратата на Ниланд.

Барселона завърши сезона на второ място с 85 точки, докато Севиля остана четиринадесети с 41 точки.

Селта - Валенсия 2:2 в двубой от Ла Лига