Най-добрият български тенисист Григор Димитров излиза срещу италианеца Яник Синер в мач от четвъртфиналите на "Ролан Гарос".

Това е първият случай, в който хасковлията достига до тази фаза на втория за годината турнир от Големия шлем.

Димитров и Синер ще излязат на корта във френската столица около 16:00 часа днес.

Начало на програмата дават Коко Гоф и Онс Жабер, а след 13:30 една срещу друга ще се изправят Ига Швьонтек и Маркета Вондроушова, а след това ще дойде време за сблъсъка между първите ракети на България и Италия.

До момента Димитров и Синер са играли един срещу друг четири пъти, като балансът е 3-1 в полза на шампиона от Aустрелиън Оупън. Българинът обаче спечели единствения им двубой на клей до момента. Това се случи на осминафинала в Рим през 2020 г., където Димитров надделя с 4-6, 6-4, 6-4.

В двубой от вечерната сесия един срещу друг се изправят Карлос Алкарас и Стефанос Циципас. Победителят от този двубой ще бъде опонентът на спечелилия мача между Димитров и Синер на полуфиналите.

Великолепен Григор Димитров отново пречупи Хуркач и се класира за 1/4-финалите на "Ролан Гарос"

Българинът се наложи в три сета

преди 3 седмици в 18:32 ч.

Гейм, сет, мач за Яник Синер!

6:7(3) - Синер се оказа по-концентриран и даде едва 3 точки на Гришо, което означава, че италианецът продължава към полуфиналите!

преди 3 седмици в 18:22 ч.

6:6 - Григор успя да изненада Синер с поредно страхотно разиграване и резултата стана 15:30. След това Димитров изкара с малко сечения си ретур в аут за 30:30. Следващата точка също бе за италианеца. Последва страхотно проведено разиграване за Григор, който изравни точките при 40 равни. Синер обаче спечели следващите две точки и докара нещата до тайбрек.

Снимка 668024

Последно обновление в 18:25 ч. на 04.06

преди 3 седмици в 18:14 ч.

6:5 - Отново напрежение при българина, който обаче показа невероятна психика. Италианецът поведе с 15:30 и изглеждаше, че Синер е напът отново да постигне пробив. Гришо спечели следващите точки и резултата стана 40:30. Последва обаче топка в мрежата от страна на Григор, с която точките стават 40 равни. Решителна игра за нашето момче пък му донесе предимството. В следващото разиграване хасковлията подходи търпеливо и изкара Синер от корта, който допусна грешка. Гейм за Григор!

Последно обновление в 18:15 ч. на 04.06

преди 3 седмици в 18:08 ч.

Гришо върна пробива!

5:5 - И точно сега Синер се пропука! Стигна се до 15:40 и Гришо успя да реализира още първата си възможност в гейма след невероятно разиграване. Така мачът продължава!

Последно обновление в 18:17 ч. на 04.06

преди 3 седмици в 18:03 ч.

Синер порби и ще сервира за мача!

4:5 - Григор бе поставен под сериозно напрежение и се стига до 15:30. Грешка на Гришо от форхенд направи резултата 15:40, а след нов аут Синер проби.

Последно обновление в 18:09 ч. на 04.06

преди 3 седмици в 18:00 ч.

4:4 - Без особен проблем Синер достига до 40:0, а след това и затваря обезкуражаващо сервис гейма си.

преди 3 седмици в 17:56 ч.

4:3 - Още един добър сервис гейм за Димитров, който е спечелен на 15.

преди 3 седмици в 17:55 ч.

3:3 - Много силен гейм за Синер, в който отново се забелязва, че Синер атакува повече бекхенда на Димитров.

преди 3 седмици в 17:49 ч.

3:2 - Още един добър гейм за Григор, който вече не допуска Синер да печели лесни точки. Българинът стои значително по-добре в третата част.

преди 3 седмици в 17:45 ч.

2:2 - Много лесен гейм за Синер.

преди 3 седмици в 17:41 ч.

2:1 - Въпреки че пропусна страхотна възможност, Гришо запази самообладание е спечели сервис гейма си.

Последно обновление в 17:43 ч. на 04.06

преди 3 седмици в 17:39 ч.

Григор пропусна първата си възможност за пробив!

1:1 - Определено Григор вече навлезе в мача и се стига до далеч по-интересни разигравания в сервис геймовете на Синер. Гришо успя да достигне до първата си точка за пробив в двубоя, но италианецът показа невероятна класа и отговори по перфектен начин, отразявайки я. След това все пак Синер достига до спечелването на гейма.

преди 3 седмици в 17:29 ч.

Гришо отрази нова точка за пробив!

1:0 - Световният №2 отново достигна до точка за пробив при 30:40, но отново сервисът помогна на Григор, за да изравни, а след това и да поведе. Италианецът отново изравни, но последваха нови две точки за българина, които му носят и първия гейм в третия сет.

Последно обновление в 17:30 ч. на 04.06

преди 3 седмици в 17:20 ч.

Сет за Синер!

4:6 - Синер не остави особени възможности и тук на Григор да направи нещо повече от това да вземе една-единствена точка.

преди 3 седмици в 17:16 ч.

4:5 - И отново се стигна до 40 равни. Бекхендът на Григор очевидно не работи днес, а Синер, забелязвайки това атакува постоянно именно бекхенда на Димитров. Слава богу сервисът на българския тенисист функционира отлично в последните геймове и до пробив не се стига.

Последно обновление в 17:17 ч. на 04.06

преди 3 седмици в 17:12 ч.

3:5 - Лесен гейм за Синер, спечелен на нула.

преди 3 седмици в 17:09 ч.

Гришо отрази възможност за пробив!

3:4 - Стигна се до 30 равни след двойна грешка на Димитров, а след това и мрежата се намеси, с което се стигна до нова възможност за пробив за Синер. Великолепните бекхенди на Григор обаче направиха така, че да му помогнат да спаси точката за пробив. Последва добър начален удар, който му донесе и предимството, а след това Синер сгреши и така разликата от един пробив се запазва.

Снимка 668005

Последно обновление в 17:12 ч. на 04.06

преди 3 седмици в 17:03 ч.

2:4 - Гришо спечели първата точка за 0:15, а Синер трябваше доста да се потруди, за да спечели следващото разиграване. Българинът рискуваше максимално, но италианецът наистина демонстрира отлична игра и спечели гейма на 30.

преди 3 седмици в 16:57 ч.

2:3 - Това беше един от най-добрите сервис геймове за Гришо от много време насам. Той поведе с 30:0, а Синер спечели само следващата точка преди Григор да спечели гейма си на 15.

преди 3 седмици в 16:53 ч.

1:3 - Този път Гришо се опита да бъде агресивен и да постави под напрежение италианския тенисист. Успяваше да влезе в разиграванията, а и се опитваше да рискува с цел да намери начин да притисне Синер. Това доведе резултата до 40 равни. Италианският тенисист обаче отговори с първия си ас в двубоя, а след това последва и втори.

Последно обновление в 16:58 ч. на 04.06

преди 3 седмици в 16:47 ч.

1:2 - Страшно трудни мигове за Гришо, в които все пак хасковлията показа, че иска да се бори. Световният №2 поведе с 0:30, но все пак българинът успя да доведе нещата до 40:30 благодарение на сервиса си. Още един феноменален сервис и грешка на Синер и точката е на негова сметка.

Последно обновление в 16:48 ч. на 04.06

преди 3 седмици в 16:44 ч.

0:2 - Прекалено много грешки от ракетата на Димитров, който в момента изглежда не знае какво да предприеме, за да разбалансира Синер.

преди 3 седмици в 16:40 ч.

Пробив за италианеца!

0:1 - Гришо отново изпита затруднения в сервис гейма си и се стигна до 15:30. Ас за българина направи резултата 30 равни. Но световният №2 отново достигна до точка за пробив, която реализира със страхотен ретур уинър.

Последно обновление в 16:41 ч. на 04.06

преди 3 седмици в 16:34 ч.

2:6 - Синер превключи на високи обороти набързо поведе с 40:0. При следващото разиграване сгреши една къса топка, с което резултата стана 40:15, но не остави шансове на Димитров да мечтае за нещо повече.

Последно обновление в 16:42 ч. на 04.06

преди 3 седмици в 16:31 ч.

2:5 - Григор най-накрая спечели сервис гейма си и ще принуди Яник Синер да сервира за сета. Лошата новина е, че той ще го направи с нов комплект топки.

преди 3 седмици в 16:26 ч.

1:5 - Лесен гейм за италианския тенисист, който вече води с 1:5, печелейки гейма си на нула.

Снимка 667995

Последно обновление в 16:32 ч. на 04.06

преди 3 седмици в 16:22 ч.

Нов пробив за Синер!

1:4 - Геймът тръгна изключително лошо за нашия тенисист и резултата стана 0:40 след невероятен минаващ удар. Гришо обаче се събра, запази невероятно самообладание и изравни точките. Синер допусна непредизвикана грешка, изкарвайки топката в аут, но при следващите две разигравания хасковлията сгреши, с което световният №2 достигна до нова точка за пробив. Нов форхенд в мрежата обаче прави резултата 1:4

Последно обновление в 16:25 ч. на 04.06

преди 3 седмици в 16:16 ч.

1:3 - Синер затвърждава лесно пробива си на 15.

преди 3 седмици в 16:12 ч.

Пробив за Синер!

1:2 - В гейма на Григор се стигна до 30:30, а след това нашето момче допусна наглед елементарна грешка, с което Синер достигна до точка за пробив. При следващата точка обаче топката на италианския тенисист излетя в аут. При следващите разигравания световният №2 вдигна сериозно оборотите и се стигна до пробив за него, с което повежда с 1:2.

Последно обновление в 16:14 ч. на 04.06

преди 3 седмици в 16:06 ч.

1:1 - Още в самото начало на срещата Гришо впечатли с феноменална точка за 15 равни. Следващата точка бе за Синер, но италианецът допусна предизвикана грешка, с което точките станаха 30:30. Все пак сравнително лесен гейм за световния №2, спечелен на 30.

Последно обновление в 16:07 ч. на 04.06

преди 3 седмици в 16:00 ч.

1:0 - Добро начало за българина! Григор открива сметката си с гейм на нула.

преди 3 седмици в 15:55 ч.