Водачът в световната ранглиста по тенис при мъжете Яник Синер (Италия) се класира за втория кръг на тенис турнира на трева в Хале (Германия) от сериите АТП 500 с награден фонд 2 255 655 евро.

Той отстрани Талон Грийкспор (Нидерландия) с 6:7(8), 6:3, 6:2. Двубоят продължи два часа и 19 минути и заради дъжд се игра при затворен покрив на централния корт.

Италианецът загуби първия сет след тайбрек, но осъществи общо три пробива срещу Грийкспор до края на мача и си осигури класиране във втория кръг. Следващият съперник на Яник Синер ще бъде унгарецът Фабиан Марожан.

Поставеният под №2 в схемата Александър Зверев от Германия победи на старта сънародника си Оскар Оте след като загуби първия сет с 6:7(5), 6:3, 6:4 и очаква сблъсък с италианеца Лоренцо Сонего.

Шестият в схемата Стефанос Циципас (Гърция) надви участващия с "уайлд кард" германец със 7:6(7), 7:6(2) за час и 34 минути игра.

Седмият поставен Александър Бублик от Казахстан също се класира за втория кръг след успех над австралийския квалификант Макс Пърсел със 7:6(1), 6:4 за час и 27 минути игра. Бублик ще се изправи срещу американеца Кристофър Юбанкс, който елиминира Педро Мартинес от Испания с 6:3, 6:4.

Първият кръг преодоляха още французинът Артюр Фис, който победи чеха Томаш Махач с 6:4, 6:4, австралиецът Джеймс Дъкуърт, надиграл Жоао Фонсека от Бразилия с 6:4, 6:4 и Маркос Хирон (САЩ), който елиминира четвъртия поставен руснак Андрей Рубьов с 6:4, 7:6(5) в мач, продължил час и 29 минути.

Синер: "Уимбълдън" е най-специалният турнир за мен! Тръгвам на лов и ще видим какво ще хвана