Турнир: efbet Лига Стадион: "Хювефарма Арена", гр. Разград Зрители:
90+1′

КРАЙ НА МАЧА!

87′

ГООООЛ ЗА АРДА! При центриране Феликс Жуниор се оказа най-съобразителен в наказателното поле, когато се извиси над всички, вкарвайки почетен гол за Арда.

83′

Иво Казаков заменя Йозгюр Аксака.

72′

ГООООЛ ЗА ЛУДОГОРЕЦ! Шампионът на България определено иска да затвърди реномето си на хегемон в елита, тъй като отборът не спира да бележи. Иван Йорданов взаимодейства със Спас Делев, той по находчив начин пусна пас към Сон, с чието изпълнение направи Анатолий Господинов безпомощен.

70′

Смени в Лудогорец. Матиас Тиссера заменя Квавдо Дуа. Диниш Алмейда пък заема мястото на Оливие Вердон. Педро Нареси излиза, за да влезе Иван Йорданов.

68′

Жълт картон за Димитър Велковски.

56′

ГООООЛ ЗА ЛУДОГОРЕЦ! Съставът на Георги Дерменджиев очевидно не възнамерява да пожали опонента си от Кърджали. Появилият се в игра Спас Делев овладя подаване на дясното крило, устреми се напред и отправи неспасяем изстрел за 4:0.

47′

ГОООЛ ЗА ЛУДОГОРЕЦ! "Орлите" стартираха впечтляващо втората част. Най-силният играч на разградчани в днешния сблъсък Сон напредна отдясно, след което изведе на стрелкова позиция Руан Секо, който напълно необезпокояван се разписа за 3:0.

45′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА!

45+1′

ПОЛУВРЕМЕ!

43′

ГОООЛ ЗА ЛУДОГОРЕЦ! С оглед доминацията в двубоя, "орлите" закономерно удвоиха аванса си. Денис Групер отново центрира отляво в наказателното поле, където Квавдо Дуа изпревари тромавите бранители на Арда, за да прониже вратата на Анатолий Господинов.

37′

Джелал Хюсеинов получава жълт картон.

32′

Импулс в играта на Арда! Възпитаниците на Александър Тунчев осъществиха редица опасни атаки, които обаче завършиха с удари встрани от вратата на Хендрик Бонман.

23′

Феликс Жуниор си изкара жълт картон.

17′

Владение на топката: Лудогорец, 63%, Арда: 37%.

8′

ГОООООООЛ ЗА ЛУДОГОРЕЦ! Домакините от Разград наложиха ранен натиск над съперника си и заслужено откриват резултата, след като се възползваха от лошата подредба на защитата на Арда. Педро Нареси комбинира с Дени Групер на левия фланг, а той с остро подаване намери Сон, който от близка дистаниця реализира с лекота.

4′

Жълт картон за Милен Стоев.

1′

82.Иван Йорданов 30. Иво Казаков

Шампионът Лудогорец е домакин на Арда (Кърджали) в късния мач от съботната програма на Първа Лига. Двубоят на "Хювефарма Арена" е с начален час 21:15 часа, а главен съдия е Георги Давидов.

Съставът воден от Георги Дерменджиев се завръща на домашната сцена, след като в сряда, в Унгария, успя да елиминира шампиона на Беларус Динамо (Минск) в квалификациите на Шампионска лига, въпреки загубата с 0:1.

До момента "орлите" са изиграли един двубой в българското първенство - домакинството на ЦСКА на 21 юли, което бе спечелено с 1:0 след автогол на Християн Петров. По програма след дербито с "червените", разградчани трябваше да гостуват на Славия, но тази среща беше отложена.

Арда пък е с победа и загуба след първите си два мача в шампионата. В откриващия кръг съставът воден от Александър Тунчев отстъпи на Локомотив (Пловдив) с 0:1 на "Лаута", а след седмица спечели регионалното дерби с Крумовград със същия резултат, след попадение на национала Станислав Иванов.