Лудогорец постигна лесна победа над Арда с 5:1 в двубой от четвъртия кръг на Първа лига.

"Орлите" не се затрудниха с тима на Александър Тунчев и спокойно могат да се концентрират върху предстоящия мач с Карабах в евротурнирите.

С тазвечерния успех момчетата на Георги Дерменджиев са на трета позиция с 6 пункта, но с мач по-малко от останалите отбори в първенството.

Снимка 677485

Източник: startphoto.bg

Домакините от Разград наложиха ранен натиск над съперника си и заслужено откриха резултата, след като се възползваха от лошата подредба на защитата на Арда. В 7-ата минута Педро Нареси комбинира с Дени Групер на левия фланг, а той с остро подаване намери Сон, който от близка дистаниця реализира с лекота.

Снимка 677495

Постепенно Арда заигра по-офанзивно, като Възпитаниците на Александър Тунчев осъществиха редица опасни атаки, които обаче завършиха с удари встрани от вратата на Хендрик Бонман.

С оглед доминацията в двубоя, "орлите" закономерно удвоиха аванса си. В 43-ата минута Денис Групер отново центрира отляво в наказателното поле, където Квавдо Дуа изпревари тромавите бранители на Арда, за да преодолее на Анатолий Господинов.

Снимка 677494

"Орлите" стартираха впечтляващо второто полувреме. Най-силният играч на разградчани в днешния сблъсък Сон напредна отдясно, след което изведе на стрелкова позиция Руан Секо, който напълно необезпокояван се разписа за 3:0.

Съставът на Георги Дерменджиев очевидно не възнамерявше да пожали опонента си от Кърджали, тъй като в 56-та минута Спас Делев също отбеляза. Българският национал овладя подаване на дясното крило, устреми се напред и отправи великолепен изстрел, с когото разпъна мрежата на Господинов.

Снимка 677486

Шампионът на България определено искаше да затвърди реномето си на хегемон в елита, тъй като отборът вкара пети гол в 72-ата минута. Иван Йорданов взаимодейства с Спас Делев, той по находчив начин пусна пас към Сон, чийто удар направи Анатолий Господинов безпомощен.

Малко преди края на редовното време Арда успя да отбележи почетно попадение. В 87-та минута при центриране Феликс Жуниор се оказа най-съобразителен в наказателното поле, когато се извиси над всички, вкарвайки топката във вратата на Бонман.