Турнир: efbet Лига Стадион: "Берое", гр. Стара Загора Зрители: 734

КРАЙ НА МАЧА!

Лудогорец победи Берое с 1:0 след много спорна дузпа в Стара Загора

Тодор Неделев реализира наказателния удар за разградчани

90+1′

ГРЕДА ЗА БЕРОЕ! В първата минута от продължението беройци удариха греда. Сагардия нанесе опасен удар от границата на наказателното поле, а Серджио Падт реагира прекрасно и отклони изстрела на футболиста в дясната греда, след което тя излезе в корнер.

80′

Домакините продължават да търсят път към вратата на разградчани, които към този момент имат само един единствен точен удар във вратата на Берое и това е този от дузпа, който Тодор Неделев превърна в попадение.

65′

ГОЛ ЗА ЛУДОГОРЕЦ! НЕДЕЛЕВ Е ТОЧЕН ОТ ДУЗПА! В 60-ата минута на мача защитник на Берое задържа Спас Делев в наказателното поле, а първоначално реферът Владимир Вълков подмина ситуацията и остави играта да продължи. Той обаче беше посъветван от колегите си да преразгледа положението чрез ВАР и под ироничните възгласи "дузпа, дузпа..." от привържениците на Берое, Вълков реши, че трябва да посочи бялата точка. Тодор Неделев се зае с изпълнението и технично прати топката в десния ъгъл на вратата.

55′

Домакините започнаха силно втората част и на няколко пъти притесниха отбраната на разградчани, но все пак защитниците на "орлите" се справиха с опасностите.

45′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА!

45+3′

ПОЧИВКА!

45′

3 минути добавено време на първата част

37′

ГРЕДА ЗА ЛУДОГОРЕЦ! 8 минути преди почивката гостите изпълниха корнер, след който Якуб Пьотрвски нанесе удар с глава, но топката се удари в напречната греда.

33′

ШАНС ЗА БЕРОЕ! В 33-та минута домакините организираха перфектна контраатака, която завърши с центриране на Енцо Еспиноза в наказателното поле към Сантяго Годой, ала ударът на Кошмара не беше достатъчно акуратен и премина покрай гредата.

Снимка 680077

Източник: startphoto.bg

23′

В средата на първата част Кайо Видал получи подаване на дясното крило и пусна остър пас в наказателното. Руан Круз обаче се размина с топката и Артур Мота се намеси.

9′

В 9-ата минута на мача Рик Джонатан опита удар от далечна дистанция, но след рикошет в защитник на Берое топката премина на сантиметри от гредата и излезе в корнер.

1′

90 Спас Делев

Отборите на Берое и Лудогорец се изправят един срещу друг в късния неделен двубой от програмата на Първа лига. По традиция двата тима са изградени почти изцяло от чуждестранни футболисти, което ще намали до минимум наличието на български такива в Стара Загора.

Пореден испанец облича екипа на Берое

Нова мода в редиците на заралии

През седмицата шампионите на България изиграха много силен мач в европейските клубни турнири. Те победиха Петрокуб с 4:0 в плейоф за участие в същинската фаза на Лига Европа, като се очаква голяма част от така наречените титуляри да получат почивка срещу заралии.

Под въпрос за двубоя е норвежецът Аслак фон Витри, който е заявил пред клубното ръководство, че иска да бъде трансфериран в шведския Юргорден.

Ключов играч приключи с "орлите", врече се в любов на шведи

Аслак фон Витри се надява на трансфер в Юргорден

В същото време домакините от Стара Загора отново съумяха да сформират боеспособен отбор, воден от наставника Хосе Луис Ачиари, въпреки че бяха напуснати от някои от играчите, носели екипа на тима през миналата кампания.

Берое събра 10 точки от 5 мача, докато Лудогорец има 9 точки от едва 3 срещи. Все пак трябва да се отбележи, че "орлите" са с два мача по-малко, тъй като имат два отложени двубоя.

Главен съдия на срещата е Владимир Вълков, с помощници Георги Дойнов и Илиян Капарашев. С ВАР ще се занимават Радослав Гидженов и Георги Стамболджиев. Делегат на БФС е Коце Костадинов, а работата на реферите зорко ще следи Кольо Данев.

В Молдова за Петрокуб: Лудогорец разхождаше нашите играчи, както си иска! Дори „автобусът“ не помогна