ЦСКА допусна нова загуба в Първа лига! "Армейците" загубиха с 1:2 от Арда в Кърдажли и записаха трето поредно поражение в елита. Така "червените" вече имат общо 4 загуби от 5 мача през новия сезон.

Момчетата на Стипич изиграха нов безобразен мач и това почти сигурно означава, че хърватинът беше начело на тима за последен път.

Снимка 679994

Източник: startphoto.bg

Головете за Арда отбелязаха Чинонсо Офор (42') и Иван Тилев (53'). ЦСКА съумя да се върне в мача с гол на Коялипу в 85-а минута, но беше късно за обрат.

Така ЦСКА остава на 13-та позиция във временното класиране с едва 3 точки, а Арда е на 7-мо място с 9 пункта.

Арда - ЦСКА 2:1 (Развой на срещата по минути)

"Червените" ще търсят положителен резултат срещу Арда

В 10-ата минута на двубоя Чинонсо Офор си поигра на 21 в наказателното поле на "червените" и опита ножичен удар, но Християн Петров и Юлиян Илиев блокираха изстрела му с общи усилия.

Снимка 679976

Тобиас Хайнц нанесе първия точен удар за "червените" в 13-та минута на мача, но той беше твърде слаб и не представляваше никакъв проблем за Анатолий Господинов.

В 19-а минута на сблъсъка ЦСКА изпелете добра норвежка комбинация. Скаршем подаде към Линдсет вляво, а той центрира в наказателното поле, където Хайнц направи задна ножица, но топката се озова в ръцете на вратаря.

Снимка 679986

Отборът на Арда имаше отлична възможност да открие резултата в 27-ата минута на двубоя. Димитър Велковски центрира прекрасно към Станислав Иванов в наказателното поле, играчът на Арда се отскубна от защитата на "червените" и нанесе удар от воле, но Густаво Бусато се намеси блестящо и опази "армейската" врата.

Три минути преди почивката "армейската" защита капитулира. Домакините организираха атака по дясното крило, която доведе до центриране от Густаво Каскардо, а Чинонсо Офор се пребори във въздуха с Браян Кордоба и разпечата вратата на "червените".

В добавеното време на първото полувреме ЦСКА удари греда. Сейни Санянг центрира от корнер, а Християн Петров стреля с глава, ала само за да види как топката се удари в десния страничен стълб.

Четири минути след подновяването на играта ЦСКА създаде суматоха в полето на Арда след корнер. Линдсет, Скаршем и Юлиан Илиев последователно стреляха към вратата на домакините, но ударите на първите двама бяха блокирани, а изстрелът на Илиев беше спасен от Господинов.

Снимка 679989

Арда нанесе втори решителен удар по амбициите на "червените" в 53-та минута на мача. Станислав Иванов премина елементарно през Християн Петров, напредна в полето на ЦСКА и пусна успореден пас към Иван Тилев, който хладнокръвно прати топката в мрежата на "армейците" за втори път в мача.

ЦСКА създаде най-доброто си положение в мача в 60-ата минута. Матиас Фаетон изведе Годуин Коялипу сам срещу вратаря на Арда, нападателят нанесе удар, но Господинов се справи перфектно и изби в корнер.

Снимка 679987

ЦСКА имаше огромен късмет четвърт час преди края, когато домакините удариха греда. Чинонсо Офор подхвана атака за Арда и подаде към Боби Цонев, който нанесе бомбен шут от границата на наказателното поле и разтресе напречната греда.

Съставът, воден от Александър Тунчев, пропиля чиста възможност да наниже трето попадение във вратата на ЦСКА. Нападателят Илкер Будинов се измъкна от опеката на бранителите на "червените", след което напредна, за да нанесе изключително неточен удар.

Въпреки потресаващото представяне на "армейците" в днешния мач, възпитаниците на Томислав Стипич съумяха да възстановят интригата в мача. Централният нападател Коялипу получи центриране отляво и на празна врата се разписа с глава за 2:1.

Дълбоко в добавеното време ЦСКА не се възползва от най-добрата си възможност в двубоя. Матиас Фаетон овладя подаване на левия фланг, центрира в наказателното поле, където Петко Панайоттов връхлетя към топката, ала ударът му премина встрани от вратата, а това беше и последното по-интересно положение в мача.