Турнир: Лига Европа Стадион: "Хювефарма Арена", гр. Разград Зрители:

КРАЙ НА МАЧА!

90+4′

ГОООООЛ ЗА ЛУДОГОРЕЦ! Диниш Алмейда бележи с глава второто си попадение в мача.

90+1′

ГООООООЛ ЗА ЛУДОГОРЕЦ! "Орлите" окончателно решават интригата с трети гол дълбоко в добавеното време. Тодор Неделев стреля от фаул, вратарят Смаленеа изби, топката попадна в Диниш Алмейда и той с лекота я засече за 3:0.

90′

Пет минути добавено време.

83′

Пропуск за Петрокуб! Е, съставът на Петрокуб все пак можеше да намали пасива си минути преди края на мача. При една от малкото съзидателни атаки играч на Петрокуб взаимодейства с Михай Лупан, който от точката на дузпата изрита топката встрани от вратата.

Снимка 679796

Източник: startphoto.bg

80′

Квавдо Дуа е заменен от Тодор Неделев.

70′

Дерой Дуарте заменя Педро Нареси, а Рик Джонатан напуска, за да влезе Георги Русев.

62′

Сон отстъпва мястото си на Антон Недялков.

58′

ГОООООЛ ЗА ЛУДОГОРЕЦ! С оглед по-силното представяне на Лудогорец в срещата, 13-кратните шампиони на България закономерно вкарват второ попадение. Фланговият играч Рик Джонатан намери Руан Крус, той си нагласи топката на левия крак и по фамозен начин се разписа за 2:0.

57′

Гол на Петрокуб е отменен поради засада.

50′

Якуб Пьотровски си изкара жълт картон.

47′

Руан Крус! Второто полувреме отново стартира с атакуващ футбол от страна на Лудогорец, тъй като "орлите" не успяха да се възползват от грешка в отбраната на молдовците. Десният краен бранител Аслак Фон Витри центира към Якуб Пьотровски, снажният поляк отклони топката към Квавдо Дуа, с чието докосване комбинира с Руан Крус, който със странична ножица не съумя да отбележи.

46′

Смяна в състава на Петрокуп. Марин Кърунту е заменен от Михай Лупан.

45′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА!

45+2′

ПОЛУВРЕМЕ!

41′

Греда! На фона на тоталното си превъзходство през първото полувреме, Лудогорец пропиля страхотна възможност да удвои преднината си. Играчите на българския шампион осъществиха великолепна комбинация, която завърши с корав удар на Якуб Пьотровски, париран от вратаря Смаленеа. Последва нов шанс за тима от Разград, след като Аслак Фон Витри от фаул нацели горния стълб на вратата.

33′

Вратата на Петрокуб е под обсада! Възпитаниците на Захари Сираков полагат неимоверни усилия да реализират втори гол до края на първото полувреме. Кайо Видал бе изведен на стрелкова позиция, пое топката и я насочи към вратата на Петрокуб, ала стражът Смаленеа реагира с качествена намеса.

Снимка 679781

30′

Възможност за Лудогорец! Футболистите в зелено определено се уповават на статичните положения в днешния двубой. Звездата на отбора Якуб Пьотровски овладя топката след изпълнение на ъглов удар, центрира в наказателното поле, а там напълно непокрит се оказа Кайо Видал, който от непосредствена близост стреля неточно.

27′

Жълт картон за Михаил Платица.

23′

ГОООООООЛ ЗА ЛУДОГОРЕЦ! На фона на доминацията от началото на сблъсъка, разградчани заслужено откриват резултата. Kрилото Кайо Видал получи подаване отдясно, финтира съперников играч, за да центрира умело в наказателното поле, където швейцарският национал се пласира отлично и с глава отправи неспасяем изстрел за 1:0.

17′
Снимка 679765

7′

Първи шанс за Лудогорец! Домакините от Разград моментално обградиха днешния си съперник в неговата половина, който се защитава солидно в нисък блок. С находчива комбинация обаче съставът на Захари Сираков пропусна добър шанс да открие резултата, когато Якуб Пьотровски си освободи позиция за стрелба, но ударът му премина над вратата.

1′

90. Спас Делев

Лудогорец се изправя срещу молдовския Петрокуб в първи мач от плейофната фаза на Лига Европа. Двубоят на "Хювефарма Арена" е с начален час 21:00 и ще бъде ръководен от Анастасиос Папапетроу от Гърция.

"Орлите" достигнаха до тази фаза, след като отпаднаха от третия квалификационен кръг на Шампионската лига от азербайджанския Карабах. Разградчани победиха с 2:1 като гост, но при домакинството в България се провалиха и загубиха с 2:7 след продължения. Преди това Лудогорец се бе справил с Динамо (Батуми) и Динамо (Минск) с общи резултати 3:2 и 2:1.

Молдовците от своя страна също стартираха в най-комерсиалния европейски клубен турнир, като отстраниха казахстанския шампион Ордабаси, след това озориха кипърския първенец АПОЕЛ, но след 1:1 и 0:1 отпаднаха и се преместиха в третия квалификационен кръг на Лига Европа. Там отстраниха уелския ТНС с 1:0 и 0:0, за да стигнат до срещата с разградчани.

Марселиньо се завръща в Лудогорец?

39-годишният бразилец бе от самото начало на проекта

Лудогорец все още е с временен треньор след освобождаването на Георги Дерменджиев след отпадането от Карабах. Начело на тима е Захари Сираков, който през уикенда успя да вземе дербито от шампионата с Левски 1:0. По отношение на състава последните две нови попълнения на Лудогорец Георги Русев и Агибу Камара попаднаха в групата на тима. Основният проблем е липсата на Бърнард Текпетей, който се възстановява от счупен крак от първия мач с азерите.

Родният шампион има лоши спомени от мачовете си срещу молдовски съперник, след като при единственият си сблъсък с тим от страната записа едно от най-изненадващото си отпадане. През 2015 година лудогореци записаха две загуби от Милсами и отпаднаха от Шампионската лига още срещу първия си съперник.