Черно море победи Ботев (Враца) с 2:1 в мач от 4-тия кръг на родното първенство.

"Моряците" изостанаха в резултата 10 минути преди почивката след гол на Браян Переа, но след това натиснаха газта и логично съумяха да обърнат развоя на събитията с попадения на Влатко Дробаров (40') и Васил Панайотов (70').

Снимка 678565

Източник: startphoto.bg

Дебют за Черно море направи Клаудиу Кешеру, който се завърна в българския футбол. Голмайстор №1 на Лудогорец се появи в игра в 73-та минута и само 2 по-късно се разписа, но попадението му беше отменено за засада.

С успеха "моряците" заеха временното 4-то място в класирането със 7 пункта, а врачани са твърдо на дъното без нито една точка и с голова разлика 3:11.

Черно море - Ботев (Враца) 2:1 (Развой на срещата по минути)

Двубоят на "Тича" започва в 21:15 часа

Черно море организира първата си по-опасна атака в мача още в 8-ата минута. Васил Панайотов изведе Исмаил Иса в наказателното поле, но ударът на нападателя с левия крак беше твърде слаб, а и в обсега на вратаря на врачани. Малко след това Иса отново стреля опасно, този път с глава, но отново не сполучи - кълбото мина на сантиметри от целта.

Врачани можеха на свой ред да поведат в резултата в 10-та минута. Бубакар Траоре получи топката в половината на варненците и стреля мощно от дистанция, но за негово съжаление разтресе напречната греда.

Смелата игра на гостите даде резултат десет минути преди почивката. Тогава врачани изпълниха корнер чрез Антоан Стоянов, който центрира великолепно на първа греда, Пламен Илиев излезе неразчетено и Браян Переа с глава прати топката в мрежата.

Само 5 минути след попадението в мрежата Пламен Илиев, топката навести и вратата на Ботев. Васил Панайотов центрира добре към Живко Атанасов в наказателното поле, защитникът нанесе удар с глава, Бариос спаси, но кълбото попадна в краката на Влатко Дробаров, който направи успешна добавка на празна врата и изравни резултата.

В 57-ата минута "моряците" изпълниха заучено положение от пряк свободен удар. Дуду центрира в наказателното поле, а Асен Дончев продължи с глава топката към задната греда, където дебнеше Живко Атанасов. Централният защитник прати кълбото в мрежата, но се оказа, че се е намирал в положение на засада.

В средата на второто полувреме варненци съзадодха отлично положение за гол. Дуду получи топката на дясното крило, навлезе навътре, елиминирайки трима играчи на врачани и нанесе удар с левия крак, но на милиметри от целта.

В 70-ата минута Дуду отново изправи публиката на "Тича" на крака. Той тръгна с топката от централната зона на терена, подигра се с цялата защита на врачани, навлезе в наказателното поле и сервира кълбото на Васил Панайотов, който отбеляза за 2:1.

Четвърт час преди края в игра се появи Клаудиу Кешеру, който е голмайстор №1 в историята на Лудогорец, а сега се завърна в българския футбол с екипа на "моряците". Румънецът замени Асен Дончев. 37-годишният нападател се нуждаеше само от 2 минути на терена, за да отбележи гол, но той беше отменен, тък като в развитието на атаката Велислав Василев беше в положение на засада.

Това беше и последното по-интересно положение в двубоя, а "моряците" се поздравиха с пълния актив от точки.