Българският тенисист Димитър Кузманов започна успешно участието си в турнира от сериите ATP Challenger 50 в Добрич, класирайки се за втория кръг. Надпреварата, която се провежда на клей кортовете на ТК "Изида", е с награден фонд от 36 900 евро и предлага отлични условия за играчите.

Поставеният под номер 9 в схемата Кузманов победи италианеца Раул Бранкачо със 7:5, 6:3 в двубой, продължил 93 минути. В първия сет пловдивчанинът водеше с 5:3, но допусна изравняване до 5:5, преди да затвори сета със 7:5. Във втората част Мико доминираше, като поведе с 5:1 и в крайна сметка спечели сета с 6:3, затваряйки мача в своя полза.

С победата си Кузманов спечели 4 точки за световната ранглиста и ще се изправи срещу латвиеца Робертс Щромбахс във втория кръг. Щромбахс успя да направи обрат срещу 15-годишния Иван Иванов, след като се наложи с 4:6, 7:5, 6:1. Въпреки ранното предимство на Иванов, той загуби мача след серия от девет последователни гейма в полза на латвиеца.

Третият българин в основната схема, Динко Динев, също приключи участието си в турнира след загуба в първия кръг.