Турнир: efbet Лига Стадион: "Тича", гр. Варна Зрители: 1390

Черно море - Ботев (Враца) 2:1 в мач от Първа лига

Черно море се върна на победния път след обрат срещу Ботев (Враца)

Клаудиу Кешеру дебютира за "моряците"

75′

ОТМЕНЕН ГОЛ НА КЕШЕРУ! Клаудио Кешеру се нуждаеше само от 2 минути на терена, за да отбележи гол, но той беше отменен, тък като в развитието на атаката Велислав Василев е бил в положение на засада.

73′

Голям момент за Черно море! В игра се появи Клаудиу Кешеру, който е голмайстор №1 в историята на Лудогорец, а сега се завръща в българския футбол с екипа на "моряците". Румънецът замени Асен Дончев.

70′

ГОООООООООООЛ ЗА ЧЕРНО МОРЕ! ПАНАЙОТОВ! В 70-ата минута Дуду отново изправи публиката на "Тича" на крака. Той тръгна с топката от централната зона на терена, подигра се с цялата защита на врачани, навлезе в наказателното поле и сервира кълбото на Васил Панайотов, който отбеляза за 2:1.

65′

ДУДУ! В средата на второто полувреме варненци съзадодха отлично положение за гол. Дуду получи топката на дясното крило, навлезе навътре, елиминирайки трима играчи на врачани и нанесе удар с левия крак, но на милиметри от целта.

57′

ОТМЕНЕН ГОЛ ЗА ВАРНЕНЦИ! В 57-ата минута "моряците" изпълниха заучено положение от пряк свободен удар. Дуду центрира в наказателното поле, а Асен Дончев продължи с глава топката към задната греда, където дебнеше Живко Атанасов. Централният защитник прати кълбото в мрежата, но се оказа, че се е намирал в положение на засада.

52′

Първи жълт картон за "моряците". Получи го Мартин Милушев.

45′

ИГРАТА Е ПОДНОВЕНА!

45+3′

ПОЧИВКА!

40′

ГОООЛ ЗА ЧЕРНО МОРЕ! ДРОБАРОВ! Само 5 минути след попадението в мрежата Пламен Илиев, топката навести и вратата на Ботев. Васил Панайотов центрира добре към Живко Атанасов в наказателното поле, защитникът нанесе удар с глава, Бариос спаси, но кълбото попадна в краката на Влатко Дробаров, който направи успешна добавка на празна врата и изравни резултата.

35′

ГОООЛ ЗА БОТЕВ! ПЕРЕА! Смелата игра на гостите даде резултат десет минути преди почивката. Тогава врачани изпълниха корнер чрез Антоан Стоянов, който центрира великолепно на първа греда, Пламен Илиев излезе неразчетено и Браян Переа с глава прати топката в мрежата.

30′

Жълт картон за Деян Лозев.

Снимка 678566

Източник: startphoto.bg

12′

Жълт картон за гостите, получи го капитанът на тима Браян Переа.

10′

ГРЕДА ЗА БОТЕВ! Врачани можеха на свой ред да поведат в резултата в 10-та минута. Бубакар Траоре получи топката в половината на варненците и стреля мощно от дистанция, но за негово съжаление разтресе напречната греда.

8′

Черно море организира първата си по-опасна атака в мача още в 8-ата минута. Васил Панайотов изведе Исмаил Иса в наказателното поле, но ударът на нападателя с левия крак беше твърде слаб, а и в обсега на вратаря на врачани. Малко след това Иса отново стреля опасно, този път с глава, но отново не сполучи - кълбото мина на сантиметри от целта.

1′

2 Цветомир Панов 10 Спас Георгиев

Черно море приема Ботев Враца в мач от 4-ия кръг на efbet Лига. Двубоят е днес от 21:15 часа на стадион "Тича" във Варна.

Възпитаниците на Илиан Илиев започнаха сезона с равенство, победа и загуба. Тимът завърши наравно 0:0 у дома срещу ФК ЦСКА 1948, а след това победи Септември София с 2:0.

Черно море ще се радва на огромна подкрепа от трибуните срещу Ботев (Враца)

Ето подробности

В последния кръг варненци отстъпиха с 1:2 при гостуването си на Локомотив София. Междувременно тимът отпадна и от Лига на конференциите, където беше отстранен от Апоел Беер Шева.

Ботев Враца се очертава като един от аутсайдерите в първенството. Отборът на Тодор Янчев загуби и трите си мача до момента, като това му отрежда последно място във временното класиране. Врачани допуснаха домакински поражения от Ботев Пловдив (1:3), Берое (1:2) и загуба с 4:0 като гост от Левски.

В групата за днешния двубой попадна последното ново попълнение на Черно море Клаудиу Кешеру. Илиан Илиев няма да може да разчита на наказания Мазир Сула, както и контузените Уеслен и Андреяс Калкан. В разширения състав на тима се завърна Едгар Пашеко.

Треньорът на Ботев Враца Тодор Янчев няма проблеми с контузени и наказани футболисти.

Главен съдия на мача е Димитър Димитров.