Черно море надигра с 2:0 отбора на Септември (София) на стадион "Тича" във Варна. За домакините попадение отбелязаха Исмаил Иса, който беше точен в 55-ата минута на срещата и Мазир Сула, който реализира в 87-ата минута.

Черно море - Септември (София) 2:0 (Развой на срещата по минути)

На "Тича" пристига съставът на Септември

Септември можеше да си вкара автогол в 6-ата минута. Мартин Христов успя да достигне до топката и опита да я върне към вратаря Димитър Шейтанов, който беше малко встрани от вратата. Така кълбото премина на сантиметри от гредата.

В 27-ата минута Черно море организира добра атака, при която Мазир Сула опита да отправи удар от далечно разстояние, но защитник успя да избие.

Второто полувреме започва по-силно за домакините. Пашеко успя да пробие е да навлезе в наказателното поле и отправи шут, но топката рикошира и мина покрай вратата.

Снимка 676659

Източник: startphoto.bg

Точно 10 минути след началото на второто полувреме Черно море излезе напред в резултата след гол на Исмаил Иса. Васил Панайотов намери Мазир Сула, който с прекрасно изпълнение прати топката към Исмаил Иса, който изпрати топката право във вратата на Шейтанов.

В 62-ата минута Черно море можеше много бързо да реализира още едно попадение. Мазир Сула центрира от корнер към Васил Панайотов, който отправи удар с глава, но топката срещна гредата.

Васил Панайотов опита късмета с шут от над 20 метра, но неточно в 70-ата минута.

В 87-ата минута Мазир Сула направи резултата 2:0. "Моряците" организираха страхотна атака, при която Дуду подаде към Виктор Попов, който напредна и пусна подаване към точката за изпълнение на дузпа. Панайотов остави топката за Мазир Сула, а той с техничен удар вкара за 2:0.