Турнир: efbet Лига Стадион: "Арена Арда", гр. Кърджали Зрители: 1500

80′

Рафаел Фуртадо отстъпи мястото си на терена на Ерол Дост.

79′

ВЕЛИКОЛЕПНО СПАСЯВАНЕ НА ЯНКО ГЕОРГИЕВ!

Най-активният в състава на домакините Станислав Иванов демонстрира отлична  техника, а след това намери великолепно Стефан Статев сам срещу вратаря, но Янко Георгиев направи атрактивно спасяване с крак.

Снимка 676274

Източник: startphoto.bg

74′

Лазар Марин стана поредният футболист в мача, който получи официално предупреждение.

72′

Жълт картон за Борислав Цонев.

70′

Борис Тютюков е заменен от Стефан Статев.

64′

Серкан Юсеин още веднъж бе близо до това да изравни резултата,  след като бе изпуснат от защитата на Арда и отправи опасен удар, който, обаче, не намери целта.

60′

Димитър Велковски смени Илкер Будинов в състава на домакините.

59′

Първа смяна в състава на Крумовград. Играта напусна Ренан Арияш, а вместо него на терена се появи Даниел Олиевйра.

58′
Снимка 676276

КАКЪВ ПРОПУСК!

Борислав Цонев изведе отлично Станислав Иванов сам срещу вратаря на гостите Янко Георгиев. Нападателят на Арда успя да преодолее стража, но ъгълът стана малък и той не успя да прати топката в мрежата.

56′

Гостите бяха близо до това да изравнят резултата, но Анатолий Господинов отново бе на висота и отрази опасен шут на Серкан Юсеин.

55′

Серкан Юсеин центрира от фаул, Матей Шимич се измъкна от защитата на Арда и отправи удар от въздуха и намери мрежата, само че от външната страна.

48′

Диего Рапосо стреля от фаул, но ударът му не затрудни Господинов по никакъв начин и вратаря на Арда сигурно улови.

45′

Начало на второто полувреме.

45+5′

Край на първата част.

45′

Удар на Серкан Юсеин от фаул, Господинов демонстрира отличен рефлекс и успя да спаси.

45′

Пет минути добавено време.

35′

Гостите разиграха бързо в половината на Арда, Рафаел Фуртадо отклони технчно с пета към Ренан Арияш, но след удара на последния, от гранцита на наказателното поле, топката мина високо над напречната греда.

35′

Милен Стоев също получи официално предупреждение от главния съдия Стоян Арсов.

31′

Първи жълт кратон в мача, получи го Джелал Хюсенов.

21′
Снимка 676277

ГОЛ ЗА АРДА! СТАНИСЛАВ ИВАНОВ!

Домакините организираха бърза атака, Станислав Иванов получи топката, напредна и с техничен удар изпрати топката в пазената от Янко Георгиев врата. Попадението бе прегледано със системата ВАР, заради игра с ръка на футболист на домакините, но  в крайна сметка бе признато.

20′

Борис Тютюков получи топката на левия фланг и опита подаване с едно докосване към Чинонсо Офор в наказатаелното поле, но Янко Георгиев излизе и сигурно улови.

15′

През първия четвърт час на мача домакините повече владееха, топката, но така и не създадоха нещо по-интересно пред вратата на Крумовград.

1′

35 Димитър Велковски

Арда приема Крумовград в откриващия двубой от втория кръг на Първа лига. Срещата "Арена Арда" в Кърджали стартира в 19:00 часа.

Арда на завърналия се през лятото Александър Тунчев ще търси първи точки за сезона срещу тима на Крумовград, който победи Славия с 1:0 в дебюта на Николай Рибарски. Тимът от Кърджали загуби от Локомотив (Пловдив) в първия кръг и със сигурност ще иска да вземе точки от втория си мач в първенството.

Арда напира за бивш халф на ЦСКА

Ето подробности

В състава на Тунчев аут за двубоя ще бъде Тонислав Йорданов, който ще изтърпява наказание заради получения първи в кариерата му червен картон в сблъсъка срещу Локо (Пд) преди седмица. Почти сигурно участие няма да вземат още Пламен Крачунов и Густаво Каскардо, които не бяха в групата за мача срещу "смърфовете" и продължават своето възстановяване от контузии.

Селекцията в тима от Родопите ще продължи, за което потвърди и самият Тунчев, като според последните информации, от Арда имат интерес към атакуващия полузащитник на Ботев (Враца) - Мартин Смоленски.

Шеф на Крумовград: Искаме да подобрим класирането си от изминалия сезон

"Убеден съм, че ще надградим"

В лагера на Крумовград е наказан капитанът Божидар Кацаров, който вкара първото попадение в елита през новия сезон, с което донесе и победата на своя тим над Славия. Той, обаче, беше изгонен в края на мача и сега няма да бъде наличен. Очаква се пък и дебюта на новия нападател на отбора бразилецът Рафаел Фуртадо.

Неприятната новина е свързана с това, че Крумовград може да домакинства на друг стадион, ако състоянието на тревното покритие на терена в Коматено не се подобри. От футболната ни централа предупредиха още Ботев (Враца) и Хебър Пазарджик заради същия проблем с тежките терени.

До този момент в елита двата отбора са изиграли общо два мача помежду си през миналия сезон, като Арда записа успех с 3:1 като гост в Коматево, докато срещата в Кърджали завърши наравно 1:1.

Главен съдия на срещата е Стоян Арсов от София.

Тунчев: Една загуба няма как да ни бутне