Арда постигна първа победа от началото на сезона в елита на българския футбил. Отборът от Кърджали победи с 1:0 като домакин състава на Крумовград в регионалното дерби. Единственото попадение в срещата бе дело на Станислав Иванов в 21-ата минута.

През първата част кръджалийци контролираха събитията на терена и заслужено стигнаха до попадението. След почивката се прибраха, за да бранят крехкия си аванс. Крумовград имаше своите шансове да възстанови равенството, но не успя да се възползва. Междувременно и Арда имаше възможности да сложи точка на спора с втори гол. Домакините обаче бяха стопирани от Янко Георгиев.

В началните 20 минути удари посока една от двете врати липсваха. Домакините имаха лек териториален превес, който не доведе до нищо съществено.

В 21-а минута Арда организира бърза атака, при която тимът от Кърджали пренесе топката в предно поле и Станислав Иванов бе намерен, като показа добър дрибъл, преди да стреля прецизно към вратата, а Янко Георгиев не успя да реагира по добър начин и резултатът бе откртит. Останаха съмнения за игра с ръка на футболист на домакините, но попадението бе зачетено - 1:0 за Арда.

Снимка 676277

Източник: startphoto.bg

Десетина минути по-късно Ренан Арияш можеше да възстанови равенството. Неговият удар от чиста позиция обаче беше безкрайно неточен.

В 45-ата минута гостите получиха пряк свободен удар фронтално срещу вратата на Господинов. Серкан Юсеин завъртя топката над стената, но стражът на Арда сигурно изби в корнер.

Три минути след подновяването на играта Диего Рапосо пробва късмета си със силен шут от свободен удар. Дистанцията беше доста сериозна и Анатоли Господинов успя да улови.

В 54-тата минута Серкан Юсеин намери с меко центриране Матей Шимич на далечната греда. Защитникът беше изпуснат от защитата на Арда и стреля от въздуха, но в аут. Малко след това Юсеин получи с гръб към вратата, обърна се и стреля - право в ръцете на Господинов.

В 58-ата минута Станислав Иванов пропусна страхотен шанс да удвои преднината на домакините. Борислав Цонев го изведе сам срещу Янко Георгиев. Той овладя и дори преодоля вратаря, но ъгълът стана малък и не съумя да прати топката в мрежата.

Шест минути по-късно отбраната на Арда се пропука, но домакините оцеляха. Рапосо изведе превъзходно Серкан Юсеин. Футболистът с №10 на гърба овладя в наказателното поле и стреля по диагонала, но на броени сантиметри покрай десния страничен стълб.

В 78-ата минута кърджалийци пропуснаха да сложат точка на спора. Станислав Иванов спечели първа топка, след което много умело изчака включването на Стефан Статев от дълбочина. Той получи на скорост, но останал един срещу един с Янко Георгиев не успя да отбележи. Стражът се намеси блестящо, избивайки с крак.

До края на мача играчите на  Арда не допуснаха нови сериозни опасности пред вратата на Господинов и се поздравиха с победата.

Арда -  Крумовград 1:0 (Развой на срещата по минути)

Арда - Крумовград 1:0 (Развой на срещата по минути)