Тиму Селане вкара хеттрик и подаде за другите два гола при убедителната победа на шампионите от Анахайм с 6:3 на собствен терен срещу Чикаго. За 38-годишният финландски ветеран това е хеттрик №20 в НХЛ, който го изкачи на 25-о място във вечната ранглиста на голмайсторите в Лигата и първи в тази на отбора си. С 47-те си гола през сезона 1998/1999 той стана притежател и на наградата „Морис Ришар", която се дава на най-добрия стрелец в лигата. До момента в кариерата си той е вкарал 546 гола.

С попадение на Джон Мадън 49.6 секунди преди края на допълнителното време Ню Джърси спечели с 2:1 при гостуването си във Вашингтон и продължава да води в Атлантическата дивизия. Победата е пета поред за Ню Джърси, която ги изведе на първо място в цялата Източна конференция - за първи път от пет години насам.

Вратарят на победителите Мартин Бродьор спаси 37 удара към вратата си, а и двете попадения в редовното време бяха реализирани в третата третина. 39 секунди след началото на третата част Джейми Лангенбрунер откри резултата при числено превъзходство за „дяволите", но две минути след това Александър Сьомин изравни.
Руският вратар на Финикс Иля Бризгалов отрази 35 удара към вратата си по време на срещата със Сейнт Луис и записа втори „шутаут" (мач без допуснат гол) през този сезон, който е и четвърти за него в кариерата му. Головете за Финикс вкараха Збинек Михалек и Жоел Перо.

Марек Малик вкара първото си попадение през сезона, а Яромир Ягър вкарва втори гол в последните си два мача при успеха на Рейнджърс с 5:0 над Флорида. Защитникът Малик, който има 32 мача през този сезон без гол, взриви трибуните през втория период на мача. Мартин Страка вкара два гола, а Скот Гомес заби петото попадение. Шведският вратар на домакините от Ню Йорк Хенрик Лундквист спаси 22 удара, което е осми негов мач с екипа на отбора без допуснат гол.

Резултати: Минесота - Калгари 1:2, Вашингтон - НЮ Джърси 1:2 (след продължение), Питсбърг - Сан Хосе 1:2 (след дузпи), Ню Йорк Рейнджърс - Флорида 5:0 Анахайм - Чикаго 6:3, Финикс - Сейнт Луис 2:0, Едмънтън - Колорадо 3:2