Младежкият национален отбор по футбол се провали в последната си крачка от квалификациите за Европейското първенство през 2007 година.

Пред 10 000 зрители на стадион "Българска армия" избраниците на селекционера Александър Станков катастрофираха с 1:4 срещу белгийските си връстници в мач-реванш от баражите за класиране за финалната фаза на шампионата на Стария континент следващото лято в Холандия.

Миналият уикенд в Рьозеларе, в първия мач двата тима завършиха 1:1, което даваше отлични шансове на тима ни за класиране.

За гостите се разписаха Десмет в 20-ата минута, капитана Мартенс от дузпа в 35-ата, отново Десмет в 80-ата и резервата Легеар в 89-ата минута. За българския тим точен бе Генков в 57-ата минута.

Българите завършиха мача с 9 души, след като в 62-ата минута червен картон получи Пламен Николов, а в 81-ата бе изгонен и Иво Иванов.

Проблемите за селекционера Александър Станков започнаха още преди двубоя, като той бе принуден да прави промени в стартовия си състав непосредствено преди срещата.

Заради контузия капитанът Живко Миланов бе заменен в стартовия състав от бранителя на Дунав (Русе) Иван Скерлев.

Българските футболисти се представиха далеч под нивото си, като единственият който се опитваше да прави нещо на терена бе Ивелин Попов.

Защитата на тима ни бе трагична, като централната двойка бранители Пламен Николов и Борислав Стойчев бе с основна вина за попаденията във вратата на Николай Михайлов.

Испанският рефер Карлос Мехия Давия също повлия на развоя, като откровено даде здраво рамо на гостите с отсъжданията си.

След края на първата част публиката изпрати испанските съдии с мощни освирквания, а след двубоя към рефера полетяха пластмасови бутилки.

"Един безобразен съдия реши мача. Явно ни приемат като отбор втора ръка. Категорично имаше преднамереност към българския тим. Съдиите показаха, че са невероятна мафия", коментира веднага след двубоя крайно афектирания селекционер на тима ни Александър Станков.

"Нищо в играта ни не се получи. Червените картони решиха двубоя. Пропиляхме страхотен шанс да се класираме на Европейското първенство", заяви влезлият като резерва Костадин Хазуров.

"Тежка загуба. Няма логика в този резултат и в това, което се случи. Не искам да коментирам съдията", заяви капитанът на тима в този мач Тодор Паланков.