Най-добрата родна сноубордистка Малена Замфирова е настанена в клиника в Грац, Австрия. Планираната за днес сложна операция обаче е била отложена и ще се проведе в понеделник (9 март).
Причината е, че състоянието на 16-годишната българска звезда в зимните дисциплини не е позволявало интервенцията да бъде извършена по-рано, предава bTV. Операцията трябва да стабилизира бедрената ѝ кост, която е счупена на две места.
Освен тежката фрактура на бедрото, Малена Замфирова има и счупвания на таза и на лопатката на рамото. Травмите бяха нанесени на 3 март, когато по време на подготовка за старт от Световната купа в Чехия тя е била ударена в гръб от скиор, който се е спускал без контрол по пистата.
След инцидента на състезателката са направени няколко спешни медицински интервенции, след което тя е била транспортирана за лечение в австрийска болница.
Мик Джагър
на 06.03.2026 в 21:40:01 #9Ужасна работа, съмнявам се да се върне за големия спорт, но поне дано не осакатее. Малоумна история.
seal
на 06.03.2026 в 21:28:54 #8първите ми ски бяха Пирин с каишк пързалях се с тях вторите ми ски бяха пак Пирин , пак дървени без кантове с полуавомати тип "Кандахар" чак началото на 80 те се запознох със съвремените ски и автомати atomic е сега карам саломон, ама вече е късно
german
на 06.03.2026 в 21:25:09 #7сега и лопатката /scapula/ потрошена... лоша работа, това е широкоплощна свързваща кост, ще зарасне но винаги ще се обажда и след години ще има ревматоидния късни симптоми
Tong
на 06.03.2026 в 21:03:19 #6така е, сори, кучев - просто още не мога да асимилирам тази нелепица...
Умерен, на първо място ние самите щяхме да се скъсаме да пишем по собствен адрес за булгаристан(ците) и подобни самобичуващи глупости... Истината е, че може да се случи навсякъде, а отгвороността е на първо място лична.
УмеренЦСКА
на 06.03.2026 в 20:53:05 #5...Колеги, прпедставете си какво би станало ако някоя чехкиня пострада в България по подобен начин...
14_k4v_88
на 06.03.2026 в 20:48:01 #4Tong, Не съм казал, че е нормално, а че няма организатори, свободна писта е, преди няколко дни пияни евреи правиха същите простотии на Банско и ги ритаха по кухите манерки!
Tong
на 06.03.2026 в 20:42:12 #3я и да я подкрепя....
Tong
на 06.03.2026 в 20:42:04 #2кучев, и като не е състезание е нормално някой да те размаже в долния край на пистата ли? Стига бе, тя е дете - още на 16... Така както е размазана физически, не искам да знам как е психологически. Сега е важно да има близък човек с не
УмеренЦСКА
на 06.03.2026 в 20:08:22 #1"Освен тежката фрактура на бедрото, Малена Замфирова има и счупвания на таза и на лопатката на рамото." Диагнозата е направо ужасна! Бедното момиче рискува да остане инвалид след тия травми. Абе тия организатори в Чехия какво са направили за да се осигури елементарна безопасност от подобни инциденти? И после някой вика, че българите били хора прости, нецивилизовани и недостойни за Европа! А чехите, тия "боляри" на славяните, няма ли поне да накажат някого, просто от хорски срам.