Нападателят Марко Дуганджич, който е най-скорошното попълнение на Левски е имал предложение и от Индонезия. То е било от страна на елитния Персиб Бандунг, но желанието на хърватина е било да продължи кариерата си в Европа. Интересното е, че в този клуб играе бившия футболист на Монако и ПСЖ Левин Курзава.
31-годишният нападател подписа договор със "сините" в началото на март, като вече дебютира отбора от стадион "Георги Аспарухов". Това се случи при победата с 1:0 над Берое в Стара Загора, когато се появи на терена 87-ата минута на мястото на Хуан Переа. Преди да премине на "Герена" Дуганджич е имал предложения още от румънския Ботошани, хърватския Осиек и босненския Сараево, но в крайна сметка предпочете да заиграе в Левски. До момента в кариерата си атакуващият футболист е играл за Осиек, италианските Тернана и Матера, румънските Ботошани, ЧФР Клуж и Рапид Букурещ, руския Сочи, саудитския Ал Таи и корейския ФК Сеул. В последния тим играе с бившия футболист на Манчестър Юнайтед Джеси Лингард, който го поздрави при преминаването му при "сините".
gychopopov
на 19.03.2026 в 08:11:56 #1"Отбор роден в мечтите детски, в сърцата ни разпръсква светлина. С име на Апостол, светло име - "ЛЕВСКИ", идея, пример и борба. Напред победата да гоним, без страх, без изтощение, безспир. Главите си ний не ще преклоним, над нас е само небо в свойта шир. Другарство крепко с начало в прахоляка, понесено от босите пети. Разпръсква своите искри в мрака и разтуптява мъжките гърди. Игра в една обърната вселена, с едничка цел - на гола радостта. По своя славен път сега поемат, "ЛЕВСКИ" и вървят към вечността!"