Турнир: Контроли 2024 Стадион: "Христо Ботев", гр. Пловдив Зрители: 9500

България - Иран 0:1 в приятелски мач

Отново "изядохме тревата", а другите играха футбол! България отстъпи на Иран в Пловдив

"Лъвовете" нямат победа от 10 месеца

87′

Само минута след като се появи в игра, Спас Делев имаше добра възможност да обстрелва иранската врата, но изстрелът му беше блокиран. Малко след това Илиан Илиев стреля мощно от дистанция, но кълбото прелетя на около метър над целта.

85′

В последните минути на мача ще наблюдаваме Спас Делев, който зае мястото на Лукас Петков.

74′

Жълт картон за Илиан Илиев.

70′
Снимка 632923

Източник: startphoto.bg

69′

Димо Кръстев и Андриан Краев бяха заменени от Илиан Илиев и Кристиан Димитров.

65′

Георги Русев опита удар от дистанция, но той беше прекалено слаб, а и в обсега на иранския вратар.

61′

Иранците пропуснаха още една възможност в 61-ва минута. Езутуахи беше оставен непокрит след корнер, но стреля над вратата.

59′

Тройна смяна за България. Ивайло Чочев, Боруков и Алекс Петков отстъпиха местата си на Георги Русев, Доминик Янков и Валентин Антов.

52′
Снимка 632921

50′

Нова груба грешка в българската отбрана доведе до 100%-ов шанс за гостите. Алекс Петков подари топката на иранците, а тя достигна до Мохеби, който обаче не намери очертанията на вратата.

45′

НАЧАЛО НА ВТОРАТА ЧАСТ!

45+4′

ПОЧИВКА!

43′
Снимка 632922

39′

Българският отбор беше развитен от иранците малко преди почивката, но Виктор Попов се намеси решително и изби топката пред погледа на Мохеби, който дебнеше зад гърба му и беше на косъм да отбележи втория си гол в мача.

33′

Около четвърт час преди почивката Десподов проби опасно по левия фланг, но новото попълнение на ПАОК провали атаката на "лъвовете", след като опита пас с петичка, който беше разгадан лесно от иранската защита.

24′
Снимка 632924

13′

ГОЛ ЗА ИРАН! МОХЕБИ! 13-та минута на мача се оказа фатална за националния ни отбор. Илия Груев не прецени правилно топката, опитвайки с глава да я върне към вратаря Митов. Годос дебнеше зад гърба му, открадна топката и центрира към Мохамед Мохеби, който на празна врата нямаше как да сбърка и изведе иранците напред в резултата.

8′

Жълт картон за Димо Кръстев, който препъна най-опасния футболист на иранците - Мехди Тареми.

4′
Младен Кръстаич наблюдава внимателно случващото се на терена

3′

Двата отбора сътвориха по една опасна атака в първите минути на двубоя, но не се стигна до нищо сериозно пред вратите.

1′

22. Илиан Илиев

Националният отбор на България приема Иран в контролен мач тази вечер. Приятелската среща започва в 19:00 часа на стадион "Христо Ботев" в Пловдив и ще бъде ръководена от сръбския рефер Лазар Лукич. Двубоят ще бъде генерална репетиция на футболистите на Младен Кръстаич преди гостуването на Черна гора в квалификациите за Европейското първенство в Германия.

Сред отсъстващите в българския тим са халфът на ФК Лос Анджелис Филип Кръстев, който се присъедини към клуба от Калифорния през лятото, както и Мартин Минчев. Футболистът на Спарта (Прага) получи мускулна травма на крака, което го извади от плановете на националния селекционер. Заради контузия отсътва и централния защитник Петко Христов, на чието място беше викнат Кристиан Димитров от Левски. От по-дълго време с травми са Светослав Вуцов и Антон Недялков.

Сред новите имена в състава на Кръстаич са Лукас Петков от Гройтер Фюрт, който наскоро получи български паспорт и е пред дебют с националната фланелка. В такава роля са още вратарят Димитър Митов от шотландския Сейнт Джонстън и нападателят на Арда (Кърджали) Преслав Боруков.

Съперникът на България в днешната контрола Иран участва на последните три световни първенства - 2014, 2018 и 2022 година, като в Катар "персите" победиха с 2:0 отбора на Уелс. Сред по-известните имена в състава на гостите са Садех Мохарами от Динамо (Загреб), Али Карими от Кайзериспор, Мехди Тареми от Порто, Алиреза Джаханбакш от Фейенорд и Саман Родос от Брентфорд.