Юбилейното 30-о издание на веригата SENSHI 30 ще предложи и три супер битки, като в една от тях отново ще има българско участие.

19-годишният Диян Димитров от Добрич - двукратен световен шампион на WAKO, ще се качи на ринга в категория до 70 кг по правилата на KWU FULL CONTACT срещу представителя на гръцката школа Харалампос Дигкас. Това ще бъде второто му участие в SENSHI след дебюта му на SENSHI 26 Gladiators.

Младият българин вече гледа напред с амбиция и увереност, че е научил ценните уроци от първата си поява на ринга на SENSHI. Димитров даде специално интервю пред ТОПСПОРТ преди галавечерта, която ще се проведе в зала "Конгресна" във Варна на 28 февруари от 19:00 часа.

Снимка 752119

Източник: SENSHI

Ти вече имаш участие на ринга на SENSHI. Какво научи и промени ли нещо в подготовката си за юбилейното 30-о издание?

- Имам опит, но за жалост той е от загуба. Въпреки това смятам, че беше много важен урок за мен. Взех си поуките. Разбрах върху какво трябва да работя повече и какво да подобря. Сега подготовката ни е различна. Всяка подготовка е различна и е съобразена конкретно със стила на противника, срещу когото ще се изправя.

Остават броени дни до грандиозната галавечер. Как се чувстваш?

- Чувствам се добре. Напрежение няма, всичко е нормално и под контрол. В момента сме във финалната фаза на подготовката - чакаме срещата и сваляме килограмите. Остават още малко, но това е част от спорта.

Ти си едва на 19 години, а вече си двукратен световен шампион. Как поддържаш глада за победи при такъв ранен успех?

- Всеки успех за мен е само една стъпка нагоре, а не крайна цел. Искам още и още победи. Всяка победа носи уникално чувство, което не може да се сравни с нищо друго, и искам да го изпитвам отново и отново. Това ме държи мотивиран и гладен за нови предизвикателства. Не се задоволявам с това, което вече съм постигнал.

Снимка 752677

Източник: SENSHI

Твоят опонент е Харалампос Дигкас от гръцката школа. Проучил ли си стила му и кои са най-опасните му оръжия?

- Да, проучил съм го добре. Той е добър и опитен боец. Играе агресивно и е доста твърд на ринга. Определено няма да е лесна среща.

Чувстваш ли по-голяма отговорност, когато знаеш, че родната публика очаква победа от теб?

- Отговорността е най-вече към мен самия и към екипа ми. Ние работим всеки ден и искам да покажа най-доброто, на което съм способен. Разбира се, когато знаеш, че хората в България те подкрепят и очакват успех, това те мотивира още повече да дадеш всичко от себе си.

Какви са дългосрочните ти цели в кикбокса? Виждаш ли се като следващото голямо име на професионалния ринг в международен мащаб?

- Искам да правя повече и повече и да се развивам постоянно. Трябва да имаш такива намерения, иначе няма смисъл да се занимаваш с професионален спорт. Моята цел е да създам голямо име и да се наложа на международната сцена.

Снимка 752117

Източник: SENSHI

Какво да очакват зрителите от Диян Димитров на SENSHI 30? Обещаваш ли нокаут?

- Предстои да разберем. Винаги излизам, за да победя и да дам най-доброто от себе си. Всичко е възможно на ринга.

SENSHI 30 се организира със съдействието на Професионалната лига на Световния киокушин съюз (KWU International Professional League), както и със специалната подкрепа на ЗАД "Армеец", MAX Sport, "България Еър", М Кар Груп - BMW дилър и "Св. Св. Константин и Елена Холдинг".

Медийни партньори на SENSHI 30 са Boec.bg и Boec.com, Bulgaria ON AIR, MAX Sport, TrillerTV, Beyond Kickboxing, Gol.bg, Sportal.bg, Dir.bg, Topsport.bg, KWUnion.com, KyokushinКarate.News, Fighto.News и Vechtsportinfo.nl.

Янис Стофоридис влиза в първия си сблъсък с Франческо Джая на SENSHI 30

Янис Стофоридис влиза в първия си сблъсък с Франческо Джая на SENSHI 30

В една от най-очакваните срещи в тежката категория 95+ кг