Националният отбор по футбол на България загуби с 0:1 от Иран в приятелски мач, който се игра на стадион "Христо Ботев" в Пловдив.

Само след 3 дни националите ще играят квалификация за Евро 2024 в Подгорица срещу отбора на Черна гора.

"Лъвовете" за пореден път не убедиха с играта си и с нищо не показаха, че ще "изядат тревата", както се закани националният селекционер Младен Кръстаич преди двубоя.

Младен Кръстаич със силни думи преди мача с Иран

Двубоят е на 7 септември в Пловдив

Единственият гол в мача падна през първото полувреме, когато Мохамед Мохеби се възползва от грешка на Илия Груев и прониза българската врата.

България - Иран 0:1 (Развой на срещата по минути)

Мачът е от 19:00 часа на стадион "Христо Ботев"

Двата отбора сътвориха по една опасна атака в първите минути на двубоя, но не се стигна до нищо сериозно пред вратите.

13-та минута на мача се оказа фатална за националния ни отбор. Илия Груев не прецени правилно топката, опитвайки с глава да я върне към вратаря Митов. Годос дебнеше зад гърба му, открадна топката и центрира към Мохамед Мохеби, който на празна врата нямаше как да сбърка и изведе иранците напред в резултата.

Снимка 632921

Източник: startphoto.bg

Около четвърт час преди почивката Десподов проби опасно по левия фланг, но новото попълнение на ПАОК провали атаката на "лъвовете", след като опита пас с петичка, който беше разгадан лесно от иранската защита.

Българският отбор беше развитен от иранците малко преди почивката, но Виктор Попов се намеси решително и изби топката пред погледа на Мохеби, който дебнеше зад гърба му и беше на косъм да отбележи втория си гол в мача.

Снимка 632923

Пет минути след почивката нова груба грешка в българската отбрана доведе до 100%-ов шанс за гостите. Алекс Петков подари топката на иранците, а тя достигна до Мохеби, който обаче не намери очертанията на вратата.

Иранците пропуснаха още една възможност в 61-ва минута. Езутулахи беше оставен непокрит след корнер, но стреля над вратата.

Малко след това Георги Русев опита анемичен удар от дистанция, но той беше прекалено слаб, а и в обсега на иранския вратар.

Снимка 632922

В последните минути на мача видяхме едно от малкото позитивни неща за България. В 87-а минута Спас Делев имаше добра възможност да обстрелва иранската врата, но изстрелът му беше блокиран. Малко след това Илиан Илиев стреля мощно от дистанция, но кълбото прелетя на около метър над целта.

България - Иран 0:1

0:1 Мохамад Мохеби 14'

България: Митов, Кръстев (68 - Димитров), А. Петков (59 - Антов), Груев, Попов, Йорданов, Краев (68 - Илиев), Чочев (59 - Янков), Л. Петков (85 - Делев), Десподов, Боруков (59 - Русев)

Иран: Бейранванд (23 - Ниазманд), Разаелан, Нуролахи (58 - Карими), Хилалзадех, Хайсати, Годош (58 - Шахриар), Езатолахи (82 - Чешми), Пуралганджи, Мохеби, Джаханбахш (82 - Мохамеди), Тареми