Димитър Илиев и Янаки Янакиев (Боила Автомотор спорт, "Мицубиши Лансър Ево 9") спечелиха шестото състезание от националното първенство по рали, побеждавайки в рали Сливен съперниците си от "Петрол GT Рейсинг Тим" Георги Танев/Петър Сивов ("Субару Импреза WRX") с 1:36.2 мин.

На трето място завърши екипажът на Булгартабак Георги Гераджиев-мл./Карл Уилямсън ("Мицубиши Лансър Ево 6"), които изостанаха от победителите на 5:09.8 мин.

След шестото състезание победителите вече имат в актива си 65 т., Дончев/Вълчев - 36, Танев/Сивов - 35.

Драматичното разместване в крайното класиране на състезанието стана, след като в последния скоростен етап ("Карандила 2") екипажът на "Интерспийд-Нова генерация" Крум
Дончев/Стойко Вълчев ("Субару Импреза WRX N12") излетя извън пътя и катастрофира, за щастие без никакви последици.

Това е шестата поредна победа на Илиев/Я. Янакиев в шампионата за 2006 година, която практически им носи предсрочно титлата в генералното класиране през този сезон.

Илиев/Я. Янакиев не само контролираха състезанието от първия до последния километър в неделя, но и оставиха съперниците си Дончев/Вълчев да спечелят само 4 от общо 16-те скоростни етапа в рали "Сливен".

Шампионите от БАМС караха с разумно темпои без никакви излишни рискове, запазвайки преднината си от съботния ден.

Победител в клас А6 стана на Евроком Рали Тим Георги Гвоздейков/Васко Христов ("Ситроен С2 Супер 1600").

Преминаването им на 7-о място в генералното класиране на "Сливен" стана възможно, след като също в последния етап екипажът на OMV Рали Тим Вилхелм Кънчев/Петър Петров ("Пежо 206 Супер 1600") направиха огромно закъснение.

Въпреки това шуменско-старозагорският екипаж излиза начело в класирането за
шампионата.

В клас N3 след този старт, в който спечели своето трето поредно рали, варненският екипаж Тодор Славов/Добромир Филипов ("Бул Бет Рали Тим", "Рено Клио Спорт") удържа лидерската си позиция в шампионата с 39 т.

Предсрочно си осигуриха титлата в класа си - N2, великотърновците Емил Денев/Богомил Ненов ("Автоекспрес", "Опел Корса").

С общо 63 т. след рали "Сливен" двамата не могат да бъдат изместени до края на годината от първото място от следващите ги пилоти.