ЦСКА записа пета поредна победа в контролите, след като се наложи над Макаби (Петах Тиква) с 2:1.

Головете за "армейците" отбелязаха Линдсет в 34-та минута и Тобиас Хайнц от дузпа в 52-рата. Израелците върнаха едно попадение четвърт час преди края чрез Амер Алтури, но за повече не им стигна времето.

За ЦСКА цял мач на вратата пази новото попълнение Иван Дюлгеров, а другите нови играчи - Лумбард Делова и Йоан Борносузов влязоха в последните 10 минути на срещата.

Днес от 17:30 за ЦСКА предстои и втора контрола срещу сръбския Работнички (Ниш).

ЦСКА - Макаби (Петах Тиква) 2:1 (Развой на срещата по минути)

Двубоят започва в 11:30 часа

Израелците започнаха доста активно мача и още във втората минута стигнаха до удар към вратата на ЦСКА, но топката прелетя на около 2 метра над напречната греда.

Макаби продължи да натиска ЦСКА и в 4-та минута само късметът спаси "червените". Линдсет сгреши в центъра на терена, а това даде възможност за светкавична атака на израелците. Стигна се до удар към вратата на ЦСКА, но топката премина на милиметри от дясната греда.

ЦСКА направи първата си смислена атака в мача в 13-тата минута. Тогава "армейците" разиграха бързо с по едно докосване и топката стигна до Скаршем в наказателно поле, но опитът за удар на норвежеца беше блокиран от защитник на Макаби.

Снимка 673172

Източник: startphoto.bg

Израелският отбор пропусна най-доброто си положение в 26-ата минута. Футболистите на Макаби организираха нова страхота атака и матираха защитата на ЦСКА, а израелски нападател излезе сам срещу Дюлгеров, но само за да предизивика първото спасяване на вратаря с екипа на "армейците". Иван успя да спаси с десния си крак.

С оглед показаното до този момент, ЦСКА изненадващо успя да открие резултата десет минути преди почивката. Многоходова "червена" атака завърши с извеждащ пас на Скаршем към Линдсет, а №10 в състава на ЦСКА технично преодоля вратаря за 1:0. Останаха доста сериозни съмнения за засада при подаването към норвежеца, но страничният съдия не вдигна флага си, колкото и да протестираха играчите на Макаби.

Снимка 673183

Пет минути след почивката ЦСКА получи дузпа. Георги Чорбаджийски беше посечен в наказателното поле и съдията не се поколеба да посочи бялата точка. Тобиас Хайнц се нагърби с изпълнението и технично прати топката в горния десен ъгъл.

Снимка 673196

В 57-ата минута всички играчи на ЦСКА се хванаха за главата, след като видяха как техният колега Скаршем пропусна невероятно положение. "Армейците" осъществиха преса на Макаби и откраднаха топката в тяхното поле, а Линдсет подаде на непокрития Скаршем, който от точката на дузпата стреля изключително непохватно и изпрати кълбото на около 4-5 встрани от вратата.

Снимка 673199

Четвърт час преди края Макаби успя да върне едно попадение. Израелците организираха бързо нападение по десния фланг и се стигне до остро центриране в полето на ЦСКА, където Амер Алтури засече подаването и прати топката в мрежата. За повече обаче нямаше време и ЦСКА се поздрави с петата си поредна победа под ръководството на Стипич.