Отборът на Рома допусна сериозна издънка в италианската Серия „А". „Вълците" пропиляха уникалната възможност да бъдат на само точка от лидера Ювентус, правейки реми у дома с хита през този сезон Сасуоло (2:2).

Селекцията на Еузебио Ди Франческо се възползва максимално от фрапантните грешки на столичани и с два гола на Симоне Дзадза продължиха серията си от седем мача без загуба. Те обаче не се оказаха достатъчни за пълен успех, тъй като Адем Ляич спаси домакините с две късни попадения, които буквално влудиха тифозите на „Олимпико".

Нужно е да отбележим, че Рома игра с доста експериментален състав и схема на игра, което в крайна сметка не се оказа чак толкова  фатално за наставника Руди Гарсия. Домакините играха почти цяла втора част с човек по-малко, след като нервният Де Роси си изкара втори жълт картон. Така разликата с шампионите от Ювентус остана три пункта.

Ден след грешната стъпка на Ювентус, отборът на Рома търсеше задължителни три точки срещу възродената селекция на Сасуоло.

„Вълците" можеха да намалят изоставането си от временния водач на само точка, но също така трябваше да мислят и за предстоящия решителен двубой с Ман Сити в Шампионската лига. Поради този факт, Руди Гарсия бе направил цели шест промени в своя състав, като на резервната скамейка оставаха основни фигури като Тоти, Жервиньо и Раджа Наинголан. Събитието на деня пък бе титулярното място на Кевин Строотман, който се завърна в игра за домакините след дълго лекувана контузия.

Сасуоло излизаше със самочувствието на отбор, който вече седем поредни срещи не познаваше вкуса на поражението. Както винаги, Еузебио Ди Франческо щеше да разчита най-много на своето атомно нападение Берарди-Симоне Дзадза.

Двубоят очаквано започна с домакински натиск на Рома. „Вълците" опитаха да стигнат до традиционния си ранен гол и въпреки напористата си игра, те бяха неприятно сюрпризирани от гостите.

Сасуоло откри след само 15 минути игра, когато Симоне Дзадза се възползва от кошмарна грешка на Морган Де Санктис. Ветеранът се забатачи с изчистването на една топка и я подари на италианския национал, който с лекота шокира „Олимпико" за 0:1.

И докато „джалоросите" все още се отърсваха от преживяния шок, Сасуоло сензационно удари втори шамар на Руди Гарсия и компания. Отбраната на Рома се бе подредила по ужасяващ начин, оставайки напълно непокрит Симоне Дзадза. Голаджията получи великолепен извеждащ пас от съотборник и сам срещу Де Санктис отново го преодоля за 0:2.

„Вълците" реагираха като ужилени и заредиха положение след положение пред вратата на Консили, но така и не достигнаха поне до намаляване на резултата. Най-чистото положение се откри пред гръцкия краен бранител-Холебас, който нацели гредата.

Римската трагедия придоби още по-черни краски в 51-ата минута, когато лидерът Де Роси изпусна своите нерви и си изкара втори жълт картон. Така столичани трябваше да търсят почти невъзможен обрат с човек по-малко.

Не така обаче мислеше реферът Ирати, който върна Рома в мача, отсъждайки дузпа за домакините в 78-ата минута. Хърватинът Симе Вършайко игра с ръка в собственото си наказателно поле, а Адем Ляич хладнокръвно намали за 1:2

До края на срещата пред вратата на Консили бе доста горещо. „Вълците" опитаха всичко по силите си и в крайна сметка бяха възнаградени. Флоренци бе в засада, но тя не бе видяна от страничния арбитър. Капитанът моментално пусна прострелен пас към Ляич, който от близка дистанция реализира за крайното 2:2.

РОМА-САСУОЛО 2:2

0:1 Дзадза (15'), 0:2 Дзадза (18'), 1:2 Ляич-дузпа (78'), 2:2 Ляич (90+2')

ЧЕРВЕН КАРТОН: Де Роси (51')

СТАДИОН: „Олимпико"

СЪДИЯ: М. Ирати

РОМА: Де Санктис, Холебас, Янга-Мбива, Манолас, Строотман, Флоренци, Пянич, Де Роси, Дестро, Ляич, Итурбе (резерви: Скорупски, Астори, Майкон, Коул, Сома, Емануелсон, Наинголан, Кейта, Жервиньо, Санабрия, Тоти, Бориело)

САСУОЛО: Консили, Ачерби, Канаваро, Вършайко, Пелузо, Тайдер, Бриги, Мисироли, Дзадза, Берарди, Сансоне (резерви: Полито, Помини, Теранова, Газола, Лонги, Антей, Ариаудо, Чибса, Биондини, Паволети, Флокари, Флоро Флорес)