С гол в четвъртата минута на добавеното време Емполи победи с 3:2 като гост Сасуоло в първия съботен мач от 26-ия кръг на италианската Серия "А".

Сасуоло на два пъти успяваше да изравни в хода на срещата, но Емполи имаше последната дума и чрез Симоне Бастони стигна до трите точки, за да запише петия си пореден мач без загуба. В същото време домакините от Реджо Емилия остана без победа в пета поредна среща и се озоваха в зоната на изпадащите.

Емполи поведе в 11-ата минута чрез защитника Себастиано Луперто, което се оказа и единственото попадение до почивката.

В 54-тата минута Сасуоло изравни от дузпа, която бе реализирана от юношата на Интер Андреа Пинамонти.

Десет минути след това Емполи си върна аванса, благодарение на новото попълнение М'Байе Нианг. Сенегалецът бе точен от дузпа, като така се разписа в трети пореден мач.

Джан Марко Ферари възстанови отново равенството четвърт час преди края, но в продължението на срещата Бастони засече центриране на Разван Марин от фаул, за да смълчи трибуните на стадион "Мапей".

С победата Емполи се изкачи до 13-о място във временното класиране с 25 точки. Сасуоло е на 18-о място с 20 точки.

Болоня - Верона 2:0 в мач от Серия "А"