Рома изпусна чудесна възможност да влезе в тройката на Серия "А". В последен мач от 14-ия кръг "вълците" допуснаха загуба с 1:3 при визитата си на Палермо.

Домакините откриха резултата в 20-ата минута, когато точен беше капитанът Фабрицио Миколи. Палермо реши всичко през второто полувреме в рамките на четири минути. В 62-ата Йосип Иличич удвои, а в 66-ата Ночерино направи кошмара на гостите класически. Все пак опитите на "вълците" за попадение дадоха резултат едва в 90-ата минута, когато Тоти направи поражението почетно.

Успехът изкачи домакините в тази среща на шесто място с 23 точки. С една по-малко пък е Рома. Наполи и Ювентус делят третата позиция. Лидер е Милан с 30 точки, следван от Лацио с 27.